Burun Estetiğinde Yeni Dönem Başladı!

Rinoplasti alanında yaşanan gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Artık burun estetiği ameliyatları çok daha başarılı neticeler elde edilecek şekilde gerçekleştirilebiliyor. Elbette tüm bu gelişmelerin yaşanmasında hızla ilerleyen teknolojini etkisi yadsınamaz. Fakat yaşanan son gelişmeler bu alanda başarısını kanıtlamış olan isimlerin de katkılarıyla ivme kazanıyor.

Dr. Yakup Avşar rinoplasti alanına kazandırdığı iki farklı teknik ile bu alanda yaşanan gelişmelerin de hız kazanmasını sağladı. Burun estetiği alanında oldukça önemli isimlerden biri olan Dr. Yakup Avşar estetik operasyonun daha kolay ve daha başarılı şekilde gerçekleştirilmesine ışık tutacak iki teknik geliştirdi. Bu tekniklerden ilki 3D mask adını taşıyor.

burun estetiği

burun estetiği

Burun Estetiğinde 3D Mask Tekniği Nedir?

Estetik müdahale öncesinde hastanın hekime nasıl bir burun şekli istediğini anlatması, hem hekimin hem de hastanın burun yapısı üzerine karşılıklı görüşmesi ile başlayan bu teknikte amaç hastanın burun şeklini ameliyattan önce deneyimleyebilmesi oluyor. Gayet başarılı bir şekilde uygulanabilen 3D mask tekniğinde hastanın istediği burun şekli hastanın yüzünün 3 boyutlu görüntüsünün dijital ortama aktarılmasıyla devam ediyor. Ardından 3D print teknolojisi kullanılarak bu burun şeklinin hastanın yüzünde olacak şekilde bir maske çıktısı alınıyor.

Elbette maske 3 boyutlu bir görünüme sahip ve dolayısıyla hasta maskeyi eline alarak inceleyebiliyor. Ameliyat sonrasında oluşacak yeni burun şeklini deneyimleyebiliyor ve dokunabiliyor. Farklı açılardan bu burun şekline bakabiliyor ve dolayısıyla istediği burun yapısının gerçekten bu formda olduğundan emin olabiliyor. Ardından ameliyat sürecine geçildiğinde hem hasta hem de hekim yapılacak müdahale noktasında hiçbir tereddüt yaşamıyor.

Söz konusu teknik hekimler için de büyük kolaylık sağlamasının yanı sıra en çok hastaları mutlu ediyor. Yurt dışında pek çok estetik cerrah tarafından da uygulanmaya başlanan bu teknik genellikle 3D Avşar Mask adı ile de anılıyor. Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilerek rinoplasti alanına kazandırılan bu teknik sayesinde artık çok sayıda kişi burun şeklini düzeltme noktasında estetik operasyon noktasında daha cesur davranabiliyor.

Mikro-Rinoplasti Nedir?

Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen bir diğer teknik de mikro-rinoplasti adı ile anılıyor. Bu teknik 3D mask tekniğinde olduğu gibi estetik operasyon öncesini değil, operasyon esnasını daha yakından ilgilendiriyor. Mikro-rinoplasti burun estetiği ameliyatının çok daha ince bir işçilik ile gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. Bu teknikte kullanılan mikromotor sistemi oluyor. Mikro motor sistemi ile beraber kullanılan mikro motor uçları yine Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirildi.

avşar maske

avşar maske

Bu uçlar burun kemiğinden burun köküne, burun ucundan deforme burun dokularına kadar her alanda kullanılabiliyor. Çok sayıda farklı işlem için geliştirilen bu uçlar sayesinde burun üzerinden ince bir işçilik ile istenen her müdahale çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Mikro-rinoplasti tekniği endoskopi teknolojisi de kullanılarak hayata geçiriliyor. Bu sayede mikro kameralar yardımı ile müdahale gerçekleştirilecek olan doku 20 kat daha büyük bir görünüme bürünebiliyor.

Hem görüntü magnifikasyonu hem de mikro motor sisteminin özel dizayna sahip olan uçları burun kemiğinin dahi kısa sürede ve kolayca şekillendirilebilmesine olanak tanıyor. Bu teknik kapalı burun ameliyatlarının yanı sıra açık burun ameliyatlarında da kullanılabiliyor. Farklı tekniklerle birlikte de kullanıma uygun olan mikro-rinoplasti 3D mask tekniği ile beraber kombine şekilde de uygulanabiliyor.

Dr. Yakup Avşar’ın imzasını taşıyan bu teknik dünya genelinde de kabul gördü. Kısa sürede çok sayıda hekim tarafından bu teknik uygulanmaya başlandı. Aynı zamanda mikro motor uçları da artık onlarca farkı ülkede hizmet veren estetik cerrahlar tarafından burun operasyonlarında kullanılıyor.

Yorum Ekle