Daha Kolay Doğum Yapmak İçin Bayanlara Tavsiyeler

Özellikle yaz aylarında hamileliğin son dönemlerini yaşayan bayanlar bu sıcaklarda çok zorluk çekiyordur.  Bir de ilk çocuk doğumu yapacak ise bayanda doğal olarak bir  korku, stres hakim olabilir.  Doğum anını daha rahat geçirmek aslında sizin elinizde olan bir şeydir. Uzmanların geneli daha rahat ve kolay bir doğum yapmak isteyen anne adaylarına  müziği öneriyor.  İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için kolay ve rahat bir doğum  anı yaşamanızı sağlayacak bazı önemli tavsiyeleri verdik, mutlaka okuyunuz.

doğum

doğum

Doğuma Giderken Dikkat

Her şeyden önce sizlere ilk önerimiz  yukarıda da bahsettiğimiz gibi rahatlatıcı, sakin, dingin müzikler dinlemeniz olacak. Özellikle bu müzikleri doğum anında da dinlemeniz size çok iyi gelecektir.  Bunun dışında  doğum öncesinde alabileceğiniz bir başka önlem ise  şekerli şeylerden tüketmektir. Doğumdan sonra şekerli besinler yediğiniz için enerjiniz yerinde olacaktır.

doğum yapmak

doğum yapmak

Doğum esnasında asla bağırmaktan kaçınmayın. Bu sizi büyük ölçüde rahatlatan bir hareket olacak.  Ayrıca saçlarınız uzunsa yanınızdan tokayı ayırt etmeyin. Sizi strese sokacak  durumlardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Yanınızda tez canlı,  krizleri iyi idare edebilecek iki kişi olmalı. Eğer eşinizin doğuma girme imkanı varsa emin olun sizin için çok iyi olacak kesinlikle girmeli. Bu  sizin kendinizi güvende hissetmesini sağlar. Son olarak yanınızda dudak nemlendirici bulundurmalısınız. Çünkü heyecandan ve kasılmaktan dudaklarınız kuruyabilir.  Bu dudak nemlendirici daha sonrasında çok işe yarayacaktır.

Yorum Ekle