Düz Saçlara Sahip Olmak için 5 Doğal Yöntem

Düz saç trendinde saç düzleştirme ürünleri çok talep görüyor, fakat çoğunlukla saçınızı düzleştirmek ve şık hale getirmek için kullanılan kimyasallar saçınıza zarar verebilir. Aslında doğal saç düzeltme ürünleri için mutfakta birçok ürün bulunuyor, biraz sabır gerektirse de düzenli kullanımı saçlarınızı daha pürüzsüzleştirir, daha yumuşak ve düzgün hale getirir. İşte, size yardımcı olacak birkaç kolay doğal saç düzleştirme önerisi:

düz saç

düz saç

  1. Limon Suyu ile Karıştırılmış Hindistancevizi Sütü:

Hindistan cevizi sütünün saçları düzelten kalıcı özellikleri vardır. Ancak limon suyu eklerseniz size daha iyi sonuçlar verecektir. 1 bardağa bir yemek kaşığı limon suyu yeterlidir. Karışımı birkaç saat buzdolabında saklayın. Karışımın üstünde kremsi bir tabaka üretilecek. Bu kremi saçınıza uygulayın ve sıcak bir havlu ile sarın. En az bir saat bekleyin. Daha sonra hafif bir şampuanla saçlarınızı yıkayın ve tamamen kurutun.

  1. Süt Spreyi

Süt, saçlarınızı düzleştirmeye gelince çok yararlıdır. Bir sprey şişesine süt doldurun ve saçlarınızın her tarafına püskürtün. Saçınızın sütü emmesi için yarım saat bekleyin ve daha sonra saçınızın yeni görünümünü keşfetmek için bir şampuanla yıkayın.

düz saçlar

düz saçlar

  1. Yumurta ile Zeytinyağı

Her ikisinin de saç bakımının ayrılmaz parçaları olduğu biliniyor. 1 yumurtaya 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Karıştırın ve saçlara uygulayın. En az bir saat bekledikten sonra hafif bir şampuanla yıkayın.

4- Demlenmiş Soğutulmuş Çay

Yıkamadan sonra düzenli olarak saç kremi kullanırsanız saçlarınız yumuşar ve esnekleşir. Demlenmiş soğutulmuş çayı doğal bir kıvırcık saç kremi olarak kullanın, nemli iken 45 dakika havlu içinde bekletin.

  1. Süt ve Bal

1 bardak süte 2 yemek kaşığı bal ekleyin. Daha etkili sonuç almak için, karışımda 5-6 çilek veya 1 muz çırpın. Saçınıza uygulayın. Kuruması zaman alacaktır, bu yüzden bir buçuk saat bekleyin ve sonra yıkayın.

Yorum Ekle