Filmi Çekilmiş Kitaplar

Kitaplardan uyarlanmış olan birçok film var. Bazılarına göre bu filmlerin önce kitabını okumak gerekirken, bazılarına göre ise önce filmi izleyip sonra kitabı okumak gerekir. Aslında önce kitabı okumak daha mantıklı gibi… Zira filmi izledikten sonra kitap okunursa, okurken filmdeki karakterler göz önüne gelir. Yani oluşturulmuş karakterler üzerinden okunur kitap. Fakat ilk önce kitap okunursa; hayal gücüyle birbirinden farklı karakterler oluşturur zihnimiz. Yani kitap okurken aynı zamanda gelişim göstermek istiyorsak, filmin daha sonra izlenmesi daha mantıklı olacak gibi… Peki bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Dövüş Kulübü

Dövüş Kulübü

Filme Uyarlanmış 5 Kitap

  • UÇURTMA AVCISI, Afgan bir yazar olan Khaled Hosseini tarafından yazılmış olan kitap, çok satanlar listesinde yer almayı başarmış. Şu anda da severek okunan kitaplar arasında. Afgan bir göçmenin hikâyesini anlatan kitap, aynı isimle de filme uyarlanmış.
  • HARRY POTTER serisi. Yazarı İngiliz J. K. Rowling olan seri, tam da fantastik roman severlere göre. Ayrıca filmleri de kitapları kadar fantastik ve etkileyici.
  • DA VİNCİ ŞİFRESİ, Dan Brown’u bilirsiniz. Tüm kitapları severek okunan, yenileri heyecanla beklenen bir yazar. Da Vinci Şifresi de çok fazla okunan kitaplarından biri. Yine aynı isimle filme uyarlanmış ve tüm izleyenler tarafından da beğenilmiş.
Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı

  • DÖVÜŞ KULÜBÜ, Yazarı Chuck Palahniuk olan kitap, aynı isimle filme konu olmuş. Başrolünde Brad Pitt’in de olduğu film, son derece etkileyici ve heyecanlı.
  • YEŞİL YOL, Stephen King de okuyucu kitlesi çok geniş olan bir yazar. Bu kitabıyla da adından çok fazla bahsettirmiştir. Aynı isimli olan film de izleyenleri hayran bırakan bir film olmuştur.

Yorum Ekle