Katar’da Gezilmesi Gereken Yerler

Dünyanın kuşkusuz son dönemlerde en dikkat çeken ülkelerinden birisi Katar’dır. Dünyanın en zengin ülkelerinden birisi olan Katar’da başkent Doha ve diğer şehirlerde birçok tarihi ve turistik yer vardır. Körfezin incisi olarak bilinen Katar hemen herkesin görmek ve gezmek isteyeceği güzelliğe sahip olan ülkedir. Katar’a yapacağınız ziyarette görmeniz gereken yerler arasında ilk sırada İslam Eserleri müzesi vardır.

katar

katar

Dünyanın en önemli yapılarından birisi olan bu müzede İslam sanatı dönemindeki en önemli eserler bulunur. Doha’da görülmesi ve gezilmesi gereken kültür mekanlarından birisi Katara Kültür Köyü’dür. Kültürlerin vadisi olarak bilinen bu kültür köyünde sosyal etkinliklerden, kültürel tanıtımlara, sergilerden, dünya lezzetleri sunan restoranlara kadar önemli yerler vardır.

Macera ve Eğlence Dolu Katar

Katar’a yapacağınız etkinlikte ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisi de TheCorniche’dir. 7 kilometrelik parkura sahip olan bu kordon muhteşem manzaralara sahiptir. Yapacağınız tekne turu ile eşsiz güzelliklerin fotoğraflarını çekebileceksiniz. Katar’a yapacağınız ziyarette görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerden birisi de SouqWaqif olmuştur.

katar gezisi

katar gezisi

Katar kültürünü günümüze kadar yaşatan bu bölgede, enfes bir mimari eşliğinde çarşı keyfi yapmanızı sağlar. Katar’da yapmanız gereken aktivitelerden birisi de çöl aktiviteleridir. Kiralayacağınız jeep ile çölde macera dolu bir zaman geçirebilirsiniz. Dünyanın en gözde turizm mekanlarından birisi olan Katar’da bir diğer önemli noktaVillagio’dur. İtalyan mimarisi ile inşa edilmiş bu alışveriş ve eğlence merkezi alışveriş yapmayı sevenlerin tercih ettiği yerdir.

Yorum Ekle