Tatilden Sonra Nasıl Diyet Yapmalı?

Eylül ayına geldiğimiz bu dönemlerde birçok kişi yaz tatilini bitirdi ve artık evlerine çekildi. Yılın yorgunluğunu üzerinizden güzel bir tatil ile attınız belki de tatilde olduğunuz için yediklerini içtiklerini be çok fazla dikkat etmediniz. Dolayısıyla istemediğimiz kilolar yine tatil sonrası vücudumuzda yerlerini aldılar. Peki tatil sonrasında biraz olsun Kendinize toparlanmasını sağlayacak diyet nasıl olur? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için istemediğiniz ama aldığımız o kiloları geri vermenize yardımcı olacak diyet önerilerini verdik. Mutlaka okuyup siz de uygulamaya başlamalısınız.

Kilo Kontrolünü Sağlamalı

İlk olarak yapmamız gereken şey metabolizmanızı düzene sokmayı sağlamak olacak.  Genelde herkes tatilde öğün atlar. Öğünlere zaman ayırmaz. Hemen eski düzeninize geri dönmeli.  Ara öğünleri asla atlamamalısınız. Aksi takdirde kan şekeriniz düşebilir, unutmayın. Sık sık az miktarda yemek yemek bir anda çok fazla yemekten çok daha iyidir.  Tatilde de pek tabii ki güneşten cildimiz yandı. Güneşin vücudumuza ve cildimize verdiği zararlı etkileri bol bol su tüketerek antioksidan açısından zengin besinler tüketerek azaltabiliriz. En az 3 litre su tüketmeyi  zorlamalısınız. Bu yöntem sayesinde vücuttaki metabolik atıklar dışarıya atılır. Sağlığımız korunur ve hızlı bir şekilde kilo vermemiz de oldukça etkili olur.

Pek tabii ki kilo vermeye konusunda olmazsa olmazlardan biri de egzersiz. En büyük hata hareketsiz kalmak olur. En azından günde bir yarım saat yürüyüş yapmanız şarttır.

Yorum Ekle