Yem Analizi ile Sağlığınızı Koruyun

Hayvan ve insan sağlığı dikkat edilmesi gereken ve önemsenmesi gereken noktalardır. Günümüzde hayvanlara verilen yemlerin ne kadar sağlıklı olduğu hakkında pek çok kişi bilgi sahibi değildir. Ancak yemlerin güvenilir ve doğru yemler olması hem hayvanların hem de insanların sağlığı için çok önemlidir. Nedenle de gerekli olan bazı analistler mutlaka yapılmalıdır. Analizler sonucunda yemlerin güvenilir olup olmadığı ortaya çıkar.

yem analizi

İnsanların tüketmiş olduğu gıdalar birçok farklı maddeyi içerisinde barındırır. Birçok kişide yediği yiyeceklerin içeriğini merak etmez ve araştırmaz. Ancak zaman içerisinde toplumda sağlık sorunları meydana gelmeye başlar. Bu nedenle de gıdaların içeriğinin analiz edilmesi çok önemlidir.

Yem analizi ve gıda analizi tarafımızca yapılarak içeriği hakkında sizlere bilgi ve sağlanabilir. Bu analizler laboratuar ortamında yapılır. Analizlerin yapılacak olduğu ortamın steril olması çok önemlidir.

Yem Analizlerinin Önemi

Hayvanların ve insanların sağlığı için tüketilen besinler ve yemler çok önemlidir. Sağlıksız ve zararlı besinlerin tüketilmesi çeşitli hastalıklara neden olabilir. Bu yüzden de tüketilecek olan besinlerin içeriği hakkında bilgi sahibi olmak herkesin hakkıdır. Doğru ve güvenilir bir şekilde analiz yapılmasını istiyorsanız sizler için birçok farklı analiz imkanı sağlıyoruz. Ayrıca laboratuar ortamında son derece güvenilir koşullarda gerçekleştirilen bu analiz birçok kişinin sağlığını korumak için de çok önemlidir.

Yem Analizlerinin Çeşitleri

Gıdalarda ve yemlerde yapılmış olan analizler iki farklı çeşitte gerçekleştirilir. Fiziksel ve kimyasal analizler olarak bilinirler. İlk olarak yemler ve gıdalar hakkında yeterince bilgi sahibi olabilmek adına fiziksel analiz uygulanır. Bu analiz yönteminde genellikle gıdaların ve yemlerin dış görünüşleri ve dış yapıları incelenir. Bu sayede bozulmaya yatkınlıkları ölçülebilir. Yapılan fiziksel analizler sonucunda ürünlerin ömrü hesaplanabilir.

Kimyasal analizlerde ise içeriği analiz edilir. İçerisinde bulunan herhangi bir katkı maddesinin veya kalıntının olup olmadığı yapılan testler sonucunda laboratuar ortamında öğrenilmiş olur. Bu sayede gıdanın veya yemin besin değerleri özet olarak çıkarılabilir. Sağlamış olduğumuz pek çok analiz yöntemi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz https://www.analizistek.com/gida-analizleri web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Ekle