Bebek gibi Cilde Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Bebek gibi bir cilt herkesin hayali olsa da aslında bazı uygulama ve düzenli hayatı sağlayarak kısa sürede cildinizin bebeksi olmasını sağlayabilirsiniz. İlk olarak gün içinde belirli aralıklar uyumanız gerekir. Uyku cildi yeniler ve canlı görünüm kazanmasını sağlar. Mutlaka günde sekiz bardak su içmeyi de ihmal etmeyin.

cilt bakımı

cilt bakımı

Bebeksi Cilde Sahip Olmanın Yolları

Göz çevrenize ayrı özen göstermeli ve genç yaşlarda bakımını ihmal etmemelisiniz. Yaşınıza uygun göz kremleri kullanarak ince olan gözaltı derinizi güçlendirebilirsiniz. Cildinize düzenli olarak süt banyosu yaptırın. Süt banyosu yapamıyorsanız sütü buz poşetlerine koyun ve her gün cildinize sürün.

Cildinizin parlak görünmesi için geceleri cildinize limon sürün. Limon besler ve özellikle sigara içenlerin cildini daha parlak gösterir.

cilt temizliği

cilt temizliği

Bal ve tereyağı ise cildi nemlendirdiği gibi kırışıklıkları yok eder. Haftada bir bal içine tereyağı ya da kaymak katın ve yüzünüzde bir saat bekletin.

Yediğiniz meyvelerin kabuklarını da yüzünüze sürebilirsiniz. Cildin elastikiyetini artırır. Cilt dokusunu güçlendiren ananas suyu ise düzenli olarak tüketilmeli. Doğal maskeler ve toniklerle cildinizi canlandırabilirsiniz. Geceleri ise kayısı ya da buğday yağını cildinize sürün ve yirmi dakika bekleyin. Yumuşacık bir cilde sahip olursunuz. Makyaj fırçanızı ise düzenli olarak temizleyin. Cildiniz akneli ise mutlaka limon kürleri ile cildinizi destekleyin ve bol yoğurt tüketin.

Yorum Ekle