Bal ve Tarçın ile Güzelleşin!

Sağlıklı, parlak ve temiz bir tene sahip olmak aslında sandığınızdan çok daha kolaydır. Birçok pahalı kozmetik ürününe para vermek yerine doğal ve evinizde olan malzemeleri kullanarak cildinize ihtiyacı olan nemi ve temizliği kazandırırken aynı zamanda bakımınızı da gerçekleştirmiş olusunuz.

bal ve tarçın mucizesi

bal ve tarçın mucizesi

Bal ve Tarçın Maskesinin Faydaları

Bal ve tarçın ile yapılan maskenin birçok faydası bulunuyor. Bal toksin atımının yanı sıra kırışıklıklar ile de mücadele ederken ayrıca sivilce ve benzeri oluşumların önüne geçer ve giderilmesini sağlar.  Tarçın ise antioksidan kaynağı olup aynı zamanda cildi ferahlatır. Bunun yanında cilt tonunda dengelenme sağlanır ve gözenekler derinlemesine temizlenir.

tarçın bal

tarçın bal

Nasıl Yapılır ve Uygulanır?

Bal ve tarçın maskesi için birer yeme kaşığı kadar ürünler karıştırılır. Koyu bir kıvam elde edilir. Bu macunumsu kıvam yüze uygulanır. Fakat uygulama öncesinde yüzünüzü ılık su ile yıkamanız ve var ise jel ya da sabun ile temizlemeniz önerilir.  Eğer cildinizde sivilce ve benzeri sıkıntılar var ise bu alanlara daha yoğun uygulayabilirsiniz. Balın antibiyotik etkisi bu alanda etki etmeye başlayacaktır. Sonrasında yaklaşık olarak on beş ya da yirmi dakika kadar beklettikten sonra ise su ile durulayın. Bal ve tarçın karışımlı maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Düzenleme uygulama yaparak özellikle ciltte bulunan lekelerin, sivilcelerin ya da cilt kızarıklıkların geçtiğini görebilirsiniz.

Yorum Ekle