Ayva Saç Uzatır mı?

Kısa saçlarla dolaşmak canınızı sıkmaya başladıysa, en hızlı şekilde saçınızı uzatabilecek yöntemleri denemek için can atıyor olabilirsiniz. Duyduğunuz her şeyi uygulayıp yine de hızlı bir sonuca ulaşamadıysanız, bir de ayvayı deneyin! Vücutta kan dolaşımının artmasına neden olan ve saç diplerine oksijen taşıyan ayva, kısa süre içerisinde saçların dipten uca güçlenmesini sağlıyor. Bu durumda hızlı bir şekilde uzamaya geçmesi de kaçınılmaz oluyor.

ayva ve saç

ayva ve saç

Saçlar İçin Ayva Nasıl Kullanılmalı?

Uzmanların önerisi herhangi bir şekilde kür uygulamaktan ziyade, ayvayı günlük meyve olarak tüketmek. Gün içerisinde birkaç meyve tüketmeye dikkat ediyorsanız, birini ayvadan yana tercih etmek bile kısa süre içerisinde saçlarınızdaki değişimi fark etmenizi sağlayacaktır. Mineraller bakımından oldukça zengin olan ayva, içeriğindeki demir, bakır ve çinkonun etkisiyle kısa süre içerisinde kan dolaşımının hızlanmasına neden olur. Bu da saç diplerine daha fazla oksijenin götürülmesi anlamına gelir. Nefes alan sağlıklı saç derisi tüm hasarlarından kurtulur ve saçlar dipten uca güç kazanır. Güçlenen saç sağlıklı şekilde uzamaya başlar.

uzun saç

uzun saç

Ayvayı meyve olarak tüketmenin yanı sıra, haşlayarak suyunu da saçlarınız için kullanabilirsiniz. Saçlarınızı durularken ayvanın haşlama suyunu ılıtarak kullanmak iyi bir yöntem olacaktır. Ayrıca ayva yaprağının da mucizevi etkilere sahip olduğu biliniyor. Hem metabolizmanızın hem de saçlarınızın sağlığı için ayvayı hayatınızdan çıkarmamanızı öneriyor, her gün bir ayva tüketerek sağlıklı bir nefese ve hızla uzayan sağlıklı saçlara sahip olabileceğinizi hatırlatıyoruz.

Yorum Ekle