Bodrum’un Doğal Güzellikleri Nelerdir?

Bodrum’un doğal güzellikleri nelerdir? Her insan tatile gitmeden önce gideceği yeri en güzel yerlerini bilmek ister. Çünkü bu yerlere gidip gezmek ve güzel vakit geçirmek herkesin isteyeceği şeylerdir. Bodrum’da yazları tatil için en çok tercih edilen şehirlerden. Peki Bodrum’un doğal güzellikleri nelerdir?

Bodrum Akyarlar

Bodrum merkeze 20 km uzaklıkta olan Bodrum Akyarlar, muhteşem doğasıyla baş başa kalabileceğiniz bir yerdir. Kumsallarında serinleyebileceğiniz ve güneşlenebileceğiniz Akyarlar, su sporları için de tercih edilmektedir. Hem profesyonel hem de amatör olarak sörf yapan kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği en uygun noktaların başında gelmektedir. Eğer ve sakin ve eğlenceli tatil yapmak istemekteyseniz en huzurlu yerlerden biri Akyarlar’dır.

Tavşan Adası 

Bodrum Gümüşlük’e bağlı olan Tavşan Adası, Bodrum doğal güzellikler açısından son derece cezp edicidir. Tavşan Adası manzarası muhteşem görünümüyle Bodrum’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Gümüşlük sahilinden kumların üzerinde yürüyerek Tavşan Adasına gidebilirsiniz. Olağanüstü gün batımını kesinlikle izlemelisiniz.

Bodrum Bitez

Bodrum merkezin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler Bitez’i tercih edebilir. Kendine has olan doğal güzellikleri ve yemyeşil alanları, restoranlarıyla rahatlıkla tercih edilebilir.

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti

Merkeze 25 km uzaklıkta olan Kuş Cenneti allı turna, meke, yabankazı gibi pek çok çeşit kuş bulunmaktadır. Hayvan severlerin tercih ettiği ve istediğiniz kadar poz yakalayabileceğiniz doğal bir görünümdedir. Kuşların göç hareketlerine de tanıklık etmiş olursunuz. Eğlenceli ve keyifli zaman geçirmek isteyenlere tavsiye ederiz. Bodrum’un doğal güzellikleri nelerdir? Sorusuna cevap olarak burayı da bir düşünün deriz.

Karaada

Karaada’nın güzellikleri saymakla bitmeyecek derecede fazla. Teknelerin yanaştığı yerde bir mağara bulunmakta ve içerisinde şifalı çamurla birlikte su yer almaktadır. Bu şifalı çamur ve su cilt hastalıklarına iyi gelmektedir. Ayrıca Bodrum’un en büyük adası unvanına sahip.

Bodrum’da En Popüler Yerler

Bodrum sadece plajı, koyu ve sahiliyle değil birçok açıdan gezilip görülecek yerlerdendir. Bodrum’da en popüler yerler içerisinde Müzeler de bulunmaktadır. Öncelikle Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi söylenebilir. Zeki Müren Sanat Müzesi, Bodrum Deniz Müzesi, Sergi ve Sanat Galerileri de oldukça popüler olup gezmenizi tavsiye ederiz.

Bodrum’da Neler Yapılır?

Bodrum’da çeşitli tekne turlarına, dalışlara, safarilere, rafting turlarına ve Bodrum modern hamam turuna katılabilirsiniz. Bunları yapmayı sevenler ve her güne ayrı bir aktivite eklemek isteyenler için güzel avantaj. Bodrum’un doğal güzellikleri nelerdir? Diyenler için de belirtilen yerlerin gezilmesi ve vakit geçirilmesi oldukça güzel olacaktır.

Yorum Ekle