Balkon ve Bahçe Tasarımı Zamanı

Havaların ısınması ile birlikte bahçe ve balkonlarda kışın olumsuz etkisini bizlere göstermeye başladı. Kurumuş dal parçaları, bazısı yeşil bazısı yanmış otlar, ara ara çamurlar aşınan yol ve bahçeler bu anlamda görsel olarak artık bana bir el atın diyor. İşten zaman bulamıyorum diyorsanız hafta sonları bahçe ve balkonunuz ile ilgilenmek ve negatif enerjiyi üstünüzde atabilmek için oldukça iyi zamanlardır. Hafta içi gerekli olan malzemeleri satına alarak hafta sonları bahçe ya da balkonunuz ile ilgilenebilirsiniz.

balkon dekoru

balkon dekoru

Neler Yapılabilir?

Bahçe ve balkon tasarımları birbirinden farklı yerlerdir. Bahçeler balkona nazaran daha çok iş gerektiren alanlar olup daha çok enerji yükleneceğiniz ve arzunuza göre farklı tasarımları yapacağınız mekanlardır. Öncelikle güzelleşen havalar ile birlikte zaman geçirmek isteyeceğiniz bahçenizde nerede oturmak istediğinizi belirleyin bu alanın etrafına saksı çiçekleri koyabilirsiniz. Yere çakıl taşı dökmek raht oturma alanı yaratabilmek için önemlidir. Bahçe de ölü olan toprak ve çürük dal ve yaprakları da toplayabilirsiniz.

bahçe dekorasyonu

bahçe dekorasyonu

Balkon tasarımınız içinde ise farklı birçok duvar ve korkuluk saksılarından yararlanabilirsiniz. Renkli saksılar balkonunuza neşe katacaktır. Saksılarınıza her daim açacak olan siklamen ve buna benzer çiçek türüne de yer verebilirsiniz. Balkon ve bahçenizde mumluklar, fenerler, rüzgargülü ve buna benzer farklı aksesuarlara da yer açarak farklı bir ahenk ve uyumu yakalamanız mümkün.

Yorum Ekle