Bilgisayar Açılırken Neden Donar?

Bilgisayar açılırken neden donar? İlk aldığınızda hızlı olan bilgisayarlar zaman geçtikçe yavaşlar. Özellikle başlangıç yaparken donma sorunuyla bir çok kullanıcı karşılaşıyor.
Bilgisayarı başlatırken donma sorunu nasıl çözülür? Bilgisayarların zamanla yavaşlaması oldukça can sıkabiliyor. Bilgisayar açılırken yavaşlaması sizlerin de başınızın ağrımasına neden olabiliyor. Bilgisayar açılırken neden donar? Bilgisayarın açılışta donması farklı nedenlere bağlı olabilir. Bunların başında ise düzgün şekilde yüklenmeyen yazılımlar veya yanlış sürücüler geliyor. Peki, bu konuda neler yapabilirsiniz?
Bir çok kullanıcıyı sıkıntıya sokan açılışta bilgisayarın donma problemlerinin nedenlerini sizler için ele alıyoruz. İlk alındığında hızlı çalışan bilgisayarlar daha sonra yavaşlamaya ve açılışta kasılmalara neden oluyor. Bilgisayar açılırken donma ve yavaşlamasının nedenleri farklılık gösterebiliyor.

Bilgisayar Açılırken Donmasının Nedenleri

Bilgisayarların açılırken donmasının nedenleri değişebilir. Bu sorunu çözmek için bilgisayarı açarken F 8 tuşuna basarak güvenlik modda bilgisayarı başlatmalısınız. Moda giriş yaptığınız zaman sorun çıkaran yazılımlara göz atabilirsiniz.
Güvenlik moda girmenin nedeni bilgisayarda bulunan bazı uygulamaların gizli olarak işlem yapmasıdır. Bu durum donma ve kasılmaların görülmesine neden olabilir. Bilgisayarın açılışta donmasının nedenleri arasında da RAM belleklerinin hatalı olmasıdır. Ayrıca fanlarda sorunların ana kaynağı olabilir. Fanlar gerekli soğutma görevini üstlenmezse bilgisayar aşırı ısınır ve donmaya başlar.

Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayar başladığı zaman donma sorunu nasıl çözülür? Bilgisayarınızın donmadan açılmasını sağlamak için açılış ekranın çalışan gereksiz programları kaldırmanız gerekir. Ayrıca bilgisayarımızın bakımını düzenli olarak yapmamız gerekir. Sürücü bakımlarını yaparak aradığınız kaliteye erişebilirsiniz. Bilgisayarınızı özelliklerine uygun programlar ve yazılımlar kullanarak cihazların performansını arttırabilirsiniz. Bilgisayarınız üzerinden gereksiz dosyaları silerek ve temizleyerek bu sorunların da önüne geçebilirsiniz. Bununla beraber herhangi bir virüs saldırısına karşı, yüksek verimliliğe sahip Antivirüs programlarından yararlanmalısınız. Detaylı bir şekilde bilgisayar üzerinde tarama yaparak, açılışta donma sorunlarından tamamen kurtulabilirsiniz. Bilgisayarları ilk açtığımız zaman bilgisayar kasma sorunlarıyla karşılaşabiliriz. Bu problemin çözümü oldukça basittir. İlk olarak başlangıçta çalışan gereksiz programları kapatmanız gerekir. Bilgisayarı açarken kasma sorunu ile karşılaşan kullanıcılar ayrıca yazımızda yer alan adımları takip edebilir.

Yorum Ekle