Makyajlı Uyumamaya Özen Gösterin

Makyaj yapmak pek çok kadın için vazgeçilmez bir bakım metodudur. Her kadın bakımlı olmak ister. Bunun nedeni de güzel olma isteğinden kaynaklanıyor. Makyaj yapmakta kadın bakım metotları arasında ilk sırada yer alıyor. Kadınlar artık neredeyse hiçbir yere makyaj yapmadan gitmiyor. Tamam burada sıkıntı yok. Ama iş makyaj yapıp günü geçirmekle de bitmiyor ki. O gün muhakkak bitecek ve uyku saati gelecek. Makyajlı cilt ile mi yatağa gireceksiniz?

makyaj

makyaj

Yaşlılığı Hızlandırıyor

Güzellik uzmanlarının altını çizdiği hususlar arasında makyajlı uyku da yer alıyor. Bu kesinlikle çok sakıncalı bir durumdur. Makyajlı uyumanın size ve cildinize birçok zararı bulunuyor. Bunlar arasında ilk sıraya akne ve sivilceler yazılabilir. Her insanın korkulu rüyası olan sivilceler makyajlı uykularınızda sizin peşinizde olabilir. Yüzünüzü temizlemeden yatmak tıkalı gözeneklerde akne oluşumuna sebebiyet verecektir.

Makyajla Uyumak

Makyajla Uyumak

Hiç kimse yaşlanmak istemez yaşı kaç olursa olsun. Kadınların tamamı için de durum aynıdır. Fakat makyajınızı temizlemeden yatarsanız yaşlılığınız da erkenden size merhaba diyebilir. Ayrıca cildinizde bir renk değişikliği de bir yerden sonra meydana gelebilir. Ve bu da pek iyi bir gelişme olmayacaktır. Bununla beraber gözaltı şişlikleri ve kirpik dökülmeleri gibi sıkıntılı durumlarla da karşılaşmanız mümkün olacaktır. Unutmayın ki her gece makyaj için olmasa bile yüzünüzü yıkayarak yatmanız sizin lehinize olacak ve cildinizin beslenmesini sağlayacaktır.

Yorum Ekle