Diyet Programında Yeni Giysiler Ne Zaman Alınır?

Kilo vermek için yeni bir rejimin ortasındayken, eski giysilerinize artık sığamamak sinir bozucu olabilir, ancak tamamen yeni bir giysi satın almaya pek hazır değilsiniz. Boyutlar, ölçüler arasında kalmak, ne giyeceğini bilememek ve değişen (en azından değişme ihtimali olan) bedeniniz olduğunuzda, süreç biraz garip gelişecektir.

kilo verme

kilo verme

Kilo Verme Dönemi için 4 Giyinme Önerisi

  • Pek çok diyet programı belli bir kilo verme amacı ile başlar, ne yazık ki pek çoğu başarısızlıkla sonuçlanır. Kendinize bir giysi bedeni hedefi koyarak belki 1-2 parça satın almayı düşünebilirsiniz. Bu sizi motive edecektir.
  • Lütfen, büyük boy ya da şekilsiz olabilecek her şeyden kaçının. Kilo vermek için yaptığınız ilerlemeyi yalnızca bu gizleyecek değil, daha küçük boyutlara geçtiğinizde, bu belirli kısımlar sarkık, çatlak ve deforme görünecektir.
zayıflama

zayıflama

  • Kilo verme döneminde, kıyafetlerinizde esneyebilen, lycralı kumaşlar, en iyi yeni arkadaşınız olacaktır. Kumaş değişen vücudunuzla birlikte gerginleştiğinde, yeni bir ürün satın almadan önce, gülümseme ve çekici bir uyum daha kolay olacaktır.
  • Şüpheniz olduğunda, herhangi bir parça satın almayın. Vücudunuz hala değişirken, acele etmeyin ve daha önce giydiğiniz her eşyayı değiştirmeyin. Bu, her şeyden önce çok pahalı bir yöntem olabilir. Ayrıca, zayıflama yolculuğunuz devam ediyorsa, yeni figürünüze tam olarak uymayan daha fazla kıyafet bulacaksınız.

Unutmayın, bir gecede kilo almadınız ve bir gecede kaybetmeyeceksiniz, bu yüzden sabredin ve her aşamasını kutlayın!

Yorum Ekle