Akşam Vakti Tarihi Bir Mekanda, Tarihi Bir Lezzet

Güneş battı. Hava kararıyor, saatler akşamı işaret ediyor. Karınları zil çalan insanlar, lezzetli akşam yemeklerinin hayali ile hızlı adımlarla yürüyorlar. Bu adımlar, tarihi bir mekanın önünde duruyor. Tabelada ” Sultan Ahmet’teki köfteciniz: Tarihi Halkın Köftecisi ” yazıyor. Belli ki bu adımlar akşam vaktinde Sultan Ahmet’te akşam yemeği için gidilecek adresi iyi biliyor, daha önce defalarca geldiği bir adres bu. Bu adımların sahibi bazen bir çocuk, bazen bir genç, bazen romantik bir iki kişilik akşam yemeği için  sevgililer, fırsat buldukça iki kişilik akşam yemeği için bu ünlü tarihi lezzet durağına gelen yaşlı veya yetişkin bir çift. Ortak noktaları ise damak tadının farkında olmaları.

Turistlerin Lezzet Tercihi  

Turistlerde, ilk defa bu mekanda tanıştıkları tarihi lezzetlerin zamanla müdavimi haline geliyorlar. Turistlerin adımlarını Sultan Ahmet’teki köfteciniz: Tarihi Halkın Köftecisi’ne çeken ise kimi zaman basında okudukları övgü dolu sözler kimi zaman ise internet üzerindeki en iyi Sultan Ahmet Köftecisi lokantalarını araştırdıklarında karşılarına çıkan www.tarihihalkinkoftecisi.com sitesi. Link olarak tarihihalkinkoftecisi.com’a tıkladıklarında doğru tercihi yaptıklarını daha iyi anlıyorlar.

Akşam Yemeği Menüsü ve Rezervasyonu

Sultan Ahmet’te Tarihi Halkın Köftecisi’nde, iki kişilik akşam yemeği rezervasyonu. Menü, dumanı üstünde tüten bir çorba ile açılış yapar. Bu açılışa, masaya konulan kola, ayran, su eşlik eder. Beklenen lezzetin birazdan geleceğini haber verirler. Ve işte ünlü, tarihi ve vazgeçilmez Tarihi Sultan Ahmet tadı, leziz mi leziz Sultan Ahmet Köfteleri sofrada yerini alır. Çabuk bitmesin diye yavaş yavaş yenir ama bilinir ki bir porsiyon yetmeyecek. Bu özel lezzete piyaz salatası eşlik eder. Yanında pirinç pilav da iyi gider diyenler bilin ki az sayıda değil.

Akşam yemeği menüsünde farklı damak tatları arayanlar için, iki kişilik akşam yemeği yerken kuzu şiş veya tavuk şişte sipariş verebilirsiniz. Bu yemekler de son derece lezizdir. Vaktin su gibi aktığı bu özel mekanda, sıra tatlıya gelir. Kemalpaşa tatlısı ve irmik helvası, lezzetlerle zengin iki kişilik akşam yemeği menüsünü taçlandırır. Her iki tatlı da spesiyal lezzetler olarak çok ünlü.

Yorum Ekle