Taş Boyama Sanatı Nasıl Yapılır?

Taş boyama etkinliği, günümüzde en popüler aktiviteler arasında bulunan ve değerlendirebileceğiniz hobilerden biridir. Son dönemlerde küçükten büyüğe her yaşta insanların yapacağı taş boyama etkinliklerinde, hayallerinizdeki gibi bir taş boyama yapabilir ya da bir görseli kopya alıp resim sanatınızı sergileyebilirsiniz. Peki taş boyama konusunda neler yapabilirsiniz, sizlere püf noktalar anlatacağız.

Taş boyama için önce düzgün taşlara sahip olmanız gerekir. Bahçelerde, deniz kenarlarında ya da yassı taşlarla yapacağınız harikulade boyalamalar olabilir. Bunun için taş boyama konusunda en çok çocuklarınız faydalanacağını unutmayın. Çocukların motor becerilerini geliştirebileceğiniz geliştirecekleri taş boyama, en iyi etkinliklerden biridir.

Aynı zamanda çocuklarınızla eğlenerek vakit geçirmek istiyorsanız, yine keyifli vakit geçirmek adına harika etkinlik olarak taş boyaması yapabilirsiniz. Boyanan taşların daha sonrasında kapıya süs, çiçek saksısı için dekor ya da buna benzer şekilde birbirinden farklı niteliklerde kullanabilirsiniz.

Taş Boyama İçin Malzemeler Nasıl Bulunur?

Boya çalışması yapacağınız taşları en çok deniz kenarlarında, geniş bahçelerde bulabilirsiniz. Buralarda geniş taşlar ya da yassı taşlarla birlikte çok rahat taş boyama etkinliği yapabilirsiniz. Bu boyayacağınız taşları bulduktan sonra temizlik yaparak tertemiz taşlarınız için artık boyamaya hazırsınız.

Boya yapabilmek için harikulade fırçalara ihtiyacınız olabilir. Farklı boylarda sahip olacağınız fırçalarla beraber fırça setlerini en iyi kalitede seçebilir, bir kırtasiyeden çeşitli boylarda fırça setleri alabilirsiniz. Daha sonrasında bir adet kurşun kaleme sahip olmalısınız. Eğer boya öncesinde taş üzerinde taslak tasarım çizerek ilerlemek isterseniz bu kalemlere ihtiyacınız olabilir.

Taş boyama için en iyi boya akrilik boyalardır. Toksik içermediği gibi yağlı boya niteliği taşıyan bu boyalar, hızlı kurur ve kapatıcı özelliği olduğundan dolayı genelde tercih edilen ürünlerdir. Bu sayede renkli seçimler yapabilir ve istediğiniz boyaları alıp çok rahat boyama yapabilirsiniz.

Boyama Nasıl Yapılır?

Önce taşları seçip temizleyin ve kurulayın. Bu aşamalardan sonra sıra geldi nasıl bir boyama yapacağınıza… Kalem ile şekli çizip en güzel şekilde nasıl bir şey çizmek, boyamak isterseniz boyama için çizim yapabilirsiniz.

Sıra geldi boyama kısmına… Boyama konusunda faydalanacağınız kaliteli fırçanızla beraber akrilik boya yardımıyla artık boyamaya başlayabilirsiniz. İster kalın ister ince uçlu fırçalarla beraber dilediğiniz gibi fırça setlerini kullanıp şekil vereceğiniz şekilde harika tasarımlar çizebilir, boyayabilirsiniz. İster evde isterseniz de ofiste süs eşyası olarak birçok alana uygun şekilde faydalanacağınız bu süs eşyalarıyla beraber evinizi şenlendirebilir, çocuklarınızla hoş bir anı – hobi geliştirebilirsiniz.

Yorum Ekle