Turşu Suyunu Atmayın

Kış aylarında çoğunlukla tüketilmesi ile bilinen turşular farklı birçok sebze ile yapılarak yemeklerin ayrı bir lezzeti ve keyfi olarak soframızı süslüyor. Turşunun bitimi ile birlikte birçok kadın turşu suyunu dökerler.  Fakat turşu suyunu atmamanızı engelleyecek olan birçok faydası bulunuyor. Turşu suyunun faydasından yararlanmanız için tuz ile kurulmuş olan turşu kullanılması gerekir. Tatlı turşu olarak yer alan turşu sularından bu faydaları alamazsınız.

Mide Bulantısına Çözüm Turşu Suyu

Mide bulantınız olduğunda turşu suyundan içmeniz durumunda bulantının geçtiğini ve kendinizi daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz. Tabi aşırı tuz yer aldığı için hamilelerin tüketimi sonrasında ödem yaşamaları muhtemel olduğu için önerilmez.

Sivrisinek Isırığında Turşu Suyu

Sivrisinek ısırmasından akabinde aşırı derecede kaşınan deri yüzeyinde kaşıntının sona ermesi için pamuk ile bu bölgeye turşu suyu sürün. Sonrasında nemlendirici kullanılması önerilir. Aksi takdirde deri kuruyabilir.

Solmaya Başlayan Salon Bitkinizi Hayatta Döndürmek İçin Turşu Suyu

Solmaya başlayan salon bitkiniz turşu suyu ile sularsanız içeriğinde bulunan potasyum ile toprağın pH değeri artar ve böylece salon bitkiniz ya da balkon bitkinizin hayatta dönüşüne tanık olabilirsiniz.

Bakırlarınızı Yenilemek ve Parlatmak İçin Turşu Suyu

Bakır eşyaların zaman içinde kararması ve bozulması sonucunda onu eski haline gelmesi için yapmanız gereken tek şey pamuk yardımı ile bakır eşyanıza turşu suyu uygulayıp sonrasında yıkamaktır.

Yorum Ekle