Diş Beyazlatmanın Yolları

İnsanlarda en temle güzellik gülümsemedir. Sağlıklı ve güzel dişlere sahip olarak etkili ve oldukça hoş bir gülümseme elde etmeniz mümkün. Gülümserken elimiz ile ağzınızı kapamak ya da dudaklarını sımsıkı tutmak oldukça sıkıntılı fakat diş beyazlatmanın kimyasal yolları da içinize sinmiyor olabilir. Bu sebep ile diş beyazlatma konusundan doğal yollara başvurabilirsiniz. Doğal evinizde bulunan ya da kolaylıkla ulaşabileceğiniz bazı malzeme karışımları ile dişleriniz beyazlatmak ve tartarın giderilmesi de mümkün.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

Doğal Diş Beyazlatma Kürleri

Doğal yollar ile dişlerinizde istediğiniz etkiyi yaratabilmenin birçok yolu bulunuyor. Günlük diş fırçalama alışkanlığınız içinde ağzınızın içinde köpüren ve deterjan hissi yaratan macun kullanımını tercih etmiyorsanız bal imdadınıza yetişir. Balın içine dilerseniz bir miktar nane yağı da katabilirsiniz. Fakat balın gerçek bal olması ve şeker içermemesi gerekir.

Bal kullanımının yanı sıra muz kabuğu da özellikle tartar için etkili bir kullanımdır. Muz kabuğunun iç kısmını dişlerinize sürün biraz bekleyip fırçalayın. Bunu her gün ya da gün içinde birkaç kere yapmanız mümkün. Tartarlardan kısa sürede kurtulacaksınız.

Çilek tek başına diş beyazlatmada kullanıldığı gibi aynı zamanda deniz tuzu ile karıştırılarak da uygulanabiliyor. Fakat deniz tuzu ve çilek ezmesi karışımını hafta da ikiden fazla uygulamamanız önerilir.

Zerdeçal da diş için doğal beyazlatıcıdır. Bir çay kaşığı zerdeçal,3 damla nane yağı ve 1 çay kaşığı da hindistancevizi yağını karıştırıp ev yapım diş macunu da hazırlayabilirsiniz.

Yorum Ekle