Bali Adasında Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Şelale

Bali bölgesi turistik adalar arasında yer almaktadır. Özellikle balı adası içinde birbirinden efsane güzelliğe sahip şelaleler bulunmaktadır. Özellikle seyahat etmeyi seven bireylere bali arasında bulunan şelaleleri ziyaret etmeleri tavsiye edilir. Bali adasında mutlaka görmeniz gereken 5 şelale arasında ilk sırada banyumala şelalesi yer almaktadır. Ulaşımı oldukça kolaydır. Ancak araçlar belli bir alana kadar gitmektedir. Araçların ulaşım sağlamadığı alanda bambudan oluşturulmuş merdivenler yer almaktadır. Muhteşem görüntüsü ile adeta ziyaretçileri büyülemektedir. Bali Adasında mutlaka görmeniz gereken 5 şelale arasında Bali gitgit şelalesi yer almaktadır.

Sukasada bölgesinde yer alan gitgit şelalesi balinin en heybetli şelalerinden biridir. Şelalenin yanında yüzmeye uygun alanlarda mevcuttur. Yürüyüş için oldukça dikkat edilmelidir. Çünkü şelalenin etrafı kayalıklardan oluştuğu için yürüyüş esnasında son derece dikkat gerektirmektedir. Bir diğer görülmesi gereken şelale ise Bali’de bulunan Bangli bölgesinde yer alan Tukad Cepung şelalesidir. Tukad Cepung şelalesi ziyaretçilerine yeni yeni hizmet sağlamaktadır.

Bali Adasının Efsane Şelaleleri

Bali adası gerek doğası ile gerekse şelaleleri ile çok fazla ziyaretçi kabul etmektedir. Yeni yerler keşfetmeyi seven bireyler için bali adası’nda bulunan şelaleler çok fazla önerilmektedir. Gerek doğal güzelliğiyle gerekse efsane şelaleleri ile çok fazla ilgi görmektedir. Bali adasında mutlaka görmeniz gereken 5 şelale dışında birçok şelale bulunmaktadır. Tegenungan Şelalesi de bu şelaler arasında yer almaktadır. Görsel bakımdan oldukça muhteşemdir. Ancak her ne kadar muhteşem bir yapıya sahip olsa da güvenlik bakımından oldukça dikkat edilmelidir. Tropikal bir bölgede yer almaktadır. Along aling şelalesi Bali adasında bulunan şelaleler arasında yer almaktadır.

Yeşilliklerin arasında muhteşem bir görsel şölen yaşatmaktadır. Ancak aling aling şelalesi’nde tehlikeli olduğu için yüzmek yasaktır. Bali bölgesinde bulunan şelaleler çok fazla ilgi görmektedir. Banyu wana Amertha şelalesi Bali bölgesinde çok az duyulan ancak muhteşem güzelliğe sahip bir şelaledir. Bali bölgesi’nde şelalesi en çok dikkat çeken şelale olarak bilinmektedir. Banyu Wana Amertha şelalesi özellikle yağmurlu günlerde ayrı bir güzelliğe sahip olmaktadır.

Yorum Ekle