En Kaliteli Organik Ürün Market haticeteyze.com

On yıl önce organik satışların %80’i süpermarketler dâhilindeydi. Organik ürünler daha küçük yerel perakendecilerden ve online organik ürün market alışverişinden gelen ürünlerin tedarik edilmesine yönelik büyük alışveriş trendinden faydalandığından, bu oran şimdi %65 civarına düştü. Organik gıdalar ve ürünler, internet satışlarında yılda %15 artarak en hızlı büyüyen öğelerdir. Birçok hane halkı şu anda organik gıdalar, giyim, vücut bakımı ürünleri, takviyeleri ve evde beslenen hayvan yemi dâhil, pek çok organik ürünü düzenli olarak satın alıyor.

hatice teyze

hatice teyze

Organik Gıda Neden Pahalıdır?

Geleneksel olarak üretilen ürünlerin sağlığımız üzerindeki olumsuz etkileri sayesinde organik ürünler bugünlerde büyük popülerlik kazanıyor, ancak organik ürün market reyonlarındaki ürünler genellikle geleneksel olarak yetiştirilen gıdanın maliyetinden daha pahalıdır. Çünkü çiftçiler pestisitler, kimyasal gübreler veya uyuşturucular kullanmadığından, organik gıdalar için daha fazla emek harcıyor. Organik sertifikalar pahalıdır ve hayvanlar için organik yem iki katına mal olabilir. Organik çiftlikler, konvansiyonel çiftliklere göre daha küçük olma eğilimindedir; bu da, sabit maliyetler ve ekstra yüklerin, devlet yardımı olmaksızın daha küçük üretim hacimleri arasında dağıtılması gerektiği anlamına gelir.

Organik Alışveriş Yaparken Paranızın En İyi Karşılığını Nasıl Alırsınız?

Bazı öncelikleri belirlerseniz, organik gıda satın almak, sağlığınız ve gıda bütçeniz dâhilinde kalmanız mümkün olabilir.

  • Elma, biber, patates, kereviz, salatalık, üzüm, şeftali, ıspanak, çilek, domates, kabak gibi bazı meyve ve sebzeler, en yüksek böcek ilacı düzeylerine sahipler. Bu yüzden organik satın almak en iyisidir.
  • Meyve ve sebzeler mevsiminde daha taze ve daha ucuzdur. Mevsim dışında pahalı olan organik yiyecekleri satın almayabilirsiniz.
  • Marketler, çiftçilerin pazarı, online organik marketler ve diğer mekânlardaki organik ürünlerin fiyatlarını karşılaştırın.
  • Organik ürünlerin gerçek organik olduğundan kuşku duyarsanız, sertifikalarını ve etiketlerini arayın.
  • Güvenebileceğiniz, istikrarlı ve saygın bir organik ürün market bulun.

Bu son madde belki de en önemlisidir. Organik ürünler için internet üzerinden hiç kuşku duymadan alışveriş yapabileceğiniz bir adres arıyorsanız https://www.haticeteyze.com/ adresini tavsiye ederiz. Aradığınız en kaliteli ve makul fiyatlı doğal ürünleri, gerçek organikleri bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Yorum Ekle