Alçak Tavana Sahip Evler Nasıl Dekore Edilir?

İnsanların yaşam alanlarının bazı zamanlarda alçak tavana sahip olduğunu görüyoruz. Dekorasyon yeniliklerinde yaşanmakta olan gelişmeler ise aydınlık, havadar ve geniş mekanlar oluşturmak için artık alçak tavanların da kullanılmasını sağlayabiliyor. Alçak tavanlara sahip olan evlerinize yapacağınız ufak dekorasyon teknikleri ile sizler de daha havadar ve geniş hissiyata sahip evler elde edebilirsiniz.

alçak tavan

alçak tavan

 

Alçak tavanlı bir eviniz var ise ilk olarak renk seçimlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Bu evlerde öncelikli olarak ışığı yansıtabilecek açık renkli ve canlı boyaları tercih etmeniz gerekiyor. Tavan renklerinde de yine aynı şekilde açık ve canlı renklerden yana seçim yapmanız gerekiyor. Dekorasyon içerisinde yer alan ışıklandırma sayesinde de odanızın boyutlarını daha geniş gösterebilirsiniz. Bu noktada büyük avizelerden uzak durmanız gerekiyor.

Işıklandırma, Duvar ve Mobilya Seçimi

Alçak tavanlı evlerde genellikle spot diye tabir edilen lamba modelleri kullanılır. Duvarlarda ise aydınlatma aplikleri yer almaktadır. Alçak tavanlı evleri geniş göstermenin bir diğer yolu ise mobilya seçimleridir. Aşırı büyük ve ihtiyacınızdan fazla olan mobilyaları yaşam alanlarınızdan uzaklaştırmanız gerekiyor.

alçak tavan ev

alçak tavan ev

İşlevsel özelliklere sahip ve dar alanlar için üretilmiş olan mobilyaları seçerek evinizi daha ferah bir görünüme büründürebilirsiniz. Duvar dekorasyonlarında ise seçiminizi muhakkak sadelikten yana yapmalısınız. Alçak tavanlı olan evlerde pencerenin yakınlarındaki bölgeleri de boş tutmanız ve herhangi bir eşya koymamanız gerekiyor.

Yorum Ekle