Çizme ve Bot Kullanmanın Püf Noktaları

Sonbahar geldi geçiyor, kış mevsimi ise geldi gelecek. İşte böylesi mevsimlerin vazgeçilmez giysilerinden birisi bot ve çizmeler. Her ne kadar son yıllarda bot ve çizmeleri bizler yaz aylarında da görsek, biz bu yazıda daha çok soğuk havalarda kurtarıcımız olan bu muhteşem ürünlerin şıklığımızdan vazgeçmeden kullanımından bahsedeceğiz.

bot

bot

Öncelikle hemen söyleyelim ki, her kadının ayakkabılığında birden fazla bot ve çizme olmalı. Pahalı nasıl alacağım diyorsanız sezon indirimlerinden ve/veya outlet mağazalarından son derece uygun, klasik ürünler alarak yıllarca kullanabilirsiniz.

Nasıl Kombinlenir?

Kafanızı meşgul eden bir diğer soru bot mu, çizme mi olabilir ama peşinen söylenmeli ki bu tamamen tercih meselesi, net bir şey söylemek olası değil.

Kimi insanlar çizme, kimi insanlar bot diyor ama elbette her ikisini de farklı biçimlerde kullanabilirsiniz. Birkaç yıldır gözde olan uzun, çorap çizmeleri mini kadife bir elbise ile tamamlayarak, hem işe giderken, hem akşam üstü davetlerinde kullanabilirsiniz.

çizme ve bot

çizme ve bot

Yine bir diğer örnek püsküllü olan botlar ve çizmeler, püsküllü olduğu için oldukça iddialı olan bu ürünleri kullanırken üstüne olabildiğine sade tasarımlar seçmelisiniz.

İlle de kovboy çizme derseniz uzun salaş etekler, etnik tasarımlı elbiseler ile tamamlayabilir. Botları ise skinny Jean ile tamamlayarak, üzerine sezonun bol cepli kalın kazaklarından birini giyerek harika kombinler yaratabilirsiniz. Diz altı etek ve elbiseler için ise uzun bileği saran botlar ideal. Denediğinizde siz de fark edeceksiniz.

Yorum Ekle