Çanta ile Kıyafet Kombinasyonu Nasıl Yapılır?

Uyumlu giyinmeyi sevenler özellikle hangi kıyafet ile hangi çantayı kullanacağına da dikkat eder. Çanta ile kıyafet ve ayakkabı uyumu olduğu zaman kendinizi daha şık hissedersiniz. Çanta ve ayakkabı tonları birbirine yakın olduğu zaman kıyafetiniz daha güzel bir görünüme sahip olur. Doğru renkte çanta seçimi yaparsanız kendinizi daha göz alıcı hale getirirsiniz.

çanta kombini

çanta kombini

Çanta ve Kıyafet Kombinleri

Uzun ve zayıf görünmek istiyorsanız mutlaka kıyafetlerinizin baştan aşağı aynı renk olmasına dikkat edin. Kıyafetinize uygun bir ton koyu ayakkabı ve çanta seçimi ile hem uzun hem de tarz sahibi görünürsünüz. Boyunuz uzun ise kıyafet renginizin zıt renklerinde çantaları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yaz aylarında desenli ve canlı renkli kıyafetler çoğunlukla tercih edilir. Kıyafetinizde bolca desen varsa çanta seçimi yaparken giysinizdeki renklerden birini baz almalısınız. Özellikle baskın gelen renk tonunu baz alırsanız kıyafet ile bütünlük sağlarsınız.

çanta

çanta

Kilolu biriyseniz ve desenli kıyafetler seçtiyseniz çantanızı büyük boy seçmeli ve kilo sorunu olan yerlerinizi bir nevi kapatmalısınız.

Seçtiğiniz çanta rengi kıyafetinizle uyumlu olması gerektiği gibi bazı durumlarda tezat renklerden de yararlanabilirsiniz. Spor giyimi seviyorsanız çanta renklerinizi daha farklı ve canlı renklerden seçebilirsiniz. Çantanın dikkat çekmesini istiyorsanız o zaman diğer kıyafetlerinizi daha sade renklerden seçmeli ve uyum yaratmalısınız. Çanta ile ayakkabının da aynı şekilde farklı renklerden olmamasına özen göstermelisiniz.

Yorum Ekle