Çocuğunuzun Öğretmeni Sevmediğinizde Yapmanız Gereken Şeyler

Hepimiz çocuğumuzun akademik kariyeri boyunca, mükemmel olmasını ve tüm öğretmenlerinin parlak raporlarıyla yol almasını diliyoruz. Ama ne yazık ki, muhtemelen çocuğunuzun öğretmeni ile arasında uyumlu olmayacak bir süreç olacaktır. İşte böyle bir durum öncesi ve sonrası yapmanız gereken 5 adım:

öğretim

öğretim

1- Önleyici İletişim: Kendinizi tanıtın ve iletişim hatlarını erkenden açın. Çocuğunuzun öğretmenine daha yılın başında çocuğunuza küçük bir bakış açısı kazandıran bir not ya da e-posta yazmanızı öneririz; Böylece sorunları önleyebilirsiniz, ayrıca öğretmen her zaman erişilebilir olduğunuzu bilir.

2- Sabır Bir Erdemdir: Baştan öğretmen hakkında kötü bir fikir edinirseniz veya çocuğunuz bir anda kendinden hoşlanmıyorsa, harekete geçmeyin. Çocuğunuzun son öğretmenini gerçekten çok sevdiği halde, yeni bir öğretmene ve farklı bir sınıf stiline alışmak için biraz zamana ihtiyacı olabilir. Bu konuda herhangi bir şey yapmaya karar vermeden durumu gözlemleyin, her şey işe yarayabilir.

3- Sadece Sen misin? Çoğu zaman, öğretmen hakkındaki kuşkunuz çocuğunuzdan gelir. Neden rahatsız olduğunu tam olarak anlamaya çalışmalısınız. Çocuğunuz okula gidiyor ve gelişiyor gibi görünüyorsa, belki felsefi farklılıkları gözden kaçırabilirsiniz. Karşılaştırın, çocuğunuz her çeşit öğretmene sahip olacak ve hepsiyle göz teması içinde olmasını bekleyemezsiniz.

öğretmen

öğretmen

4- Sakinliğini Koru: Gerçekten bir sorun olduğuna karar verdiyseniz, şimdi öğretmenle konuşma zamanı; randevu alın ve sorunun çözümünde yardım isteyen biri olarak gidin. Onu savunmak yerine öğretmenle konuşmaya başlayın. Soruna açık bir çözüm bulamazsanız bile, en azından öğretmenin iletişim şekli hakkında iyi bir fikir edineceksiniz.

5- Girişimleriniz Başarısız Olduğunda: Çocuğunuzun gerçekten perişan olduğunu ve eğitiminin etkilenmekte olduğunu düşünüyorsanız, müdürle konuşun. Sınıfları değiştirmek her zaman son bir çare olmakla birlikte, öğretmen dâhil herkesin daha mutlu olmasını sağlayabilir. Ancak işler düzelmezse duruma ve kendinize karşı dürüst olmanın zamanı gelmiştir.

Yorum Ekle