Deri Etek Kombinlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eskiden şapka, çanta ve ayakkabılar dışında yalnızca montlarda kullanımı yaygın olan deriler şimdi tişörtlerden, taytlara, elbiselerden, eteklere çok geniş bir kullanım alanına sahip. Bu tip yeniliklere alışma ve deneyimleme süreci doğru bir şekilde kombin yapabilmek için gereklidir. Yeni yeni deri parça kombinlerine başlayan ve severek alınan deri eteği gardıroptan indirmek isteyenler için birkaç öneri faydalı olur.

deri etek kombini

deri etek kombini

Farklı kesim ve modellere sahip olsalar da genellikle deri etek modellerinde en sık kalem etek ve kloş etek rağbet görüyor. Yalnızca deri etekler için değil her kumaş ve kıyafet için geçerli olan vücut yapısına uygunluk kriteri birçok kalıbın dışına çıkılmasını sağlayacağından genel olarak “Bu tip vücuda sahip olanlar, şu tip etek giymemelidir” ifadeleri havada kalır. En doğru seçim için kıyafetin denenmesi önemlidir.

Deri Etek Kombinlerinde Yapılmaması Gerekenler

Alt ve üst parçalardan birinde deri kullanılması yeterince tatmin edici olacağından iki parçanın da deri olmaması önemlidir. Parlak deri etekler ile yine parlak ve ışıltılı üst kombinleri gözleri yorar.

deri etek

deri etek

Onun yerine kıyafetlerden yalnızca birinin öne çıkmasını diğerlerinin birkaç adım geride kalmasını sağlamak gerekir. Basen kalınlığından rahatsızlık duyuluyorsa genişleyen modeller daha ideal bir duruş sağlar. Klasik bir şıklık için ipek, şifon gibi hafif parlak gömlekler ile mat deri evaze etekler, spor bir şıklık için yine aynı etek ve denim ceket kombinleri tercih edilebilir.

Yorum Ekle