Diyette Tatlı Krizine Karşı Alınabilecek Önlemler

Doğru ve sağlıklı diyet uygulaması ile hem kilo verirken hem de sağlığınızı riske atmazsınız. Doktor kontrolünde düzenli olarak uygulanan ve egzersizinde içinde yer aldığı diyet uygulamanızda her ne kadar tatlı içeriklere yer verilse de tatlı krizine girmek kaçınılmazdır. Diyette iken tatlı krizi durumunda alınabilecek bazı önlemler yer alıyor. Bunlara yer açarak krizden kurtulmanız mümkün.

yaş meyve

yaş meyve

Özellikle diyet zamanında tatlı krizine girmek oldukça sık yaşanan bir durumdur. Bu gibi durumlar ile baş etmek için ise bazı şeyleri tüketmek için kendinize izin vermeniz önerilir. Fakat bunların ise aşırıya kaçmayacak özellikte olması gerekir.

Yaş Meyve Tüketin

Yaş meyveler içeriğinde bulunan doğal şeker sebebi ile hem bedeninize zarar vermez hem de krizinizi atlatmanıza yardımcı olur. Özellikle az kalori içeren yaş meyve seçimine önem vermeniz önerilir. Bunun yanı sıra gündüz saatlerinde tüketmenizde son derece önemlidir.

Kuru Meyveleri Tüketin

Günlük yaşantı içerisinde çantanızda bulunduracağınız kuru meyveler ile tatlı krizinizin önüne geçebilirsiniz. Kuru meyvelerin birkaç tanesini tüketmek zaten tatlı ihtiyacınıza cevap verecektir.

kuru meyve

kuru meyve

Çok Aç ve Susuz Kalmamaya Dikkat Edin

Çok acıkmak ya da susuz kalmakta tatlı krizine girilmesine sebep olur. Bu dönemde kişi şiddetle tatlı ister. Bunun yanı sıra yanınızda sürekli olarak taşıyacağınız suyu canınız her tatlı istediğinizde tüketerek hem su ihtiyacınızı karşılar hem de tatlı isteğinizi bastırabilirsiniz.

Yorum Ekle