Oturma Odası Modelini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Oturma odası takımları tüm aile için önemli olduğu gibi yanı zamanda ziyaretinize gelecek olan misafirleriniz içinde önemlidir. Oturması rahat ve konforlu seçimlerin yanı sıra oturma odanıza en uygun olan seçimi yapmanız gerekir. Ebatları, fonksiyonelliği, rengi, kumaş seçeneği, fiyatı gibi detayları eviniz ile bir bütün olarak düşünerek seçmelisiniz.

  • Eğer büyük bir oturma odanız var ise oturma grubunuz kapıdan girişte direk olarak görülecek bir alana konulmalıdır. Ayrıca şömine detayı ile hareketlendirilmesi ise ayrı bir dekoratif güzelliktir.
  • Renk seçiminde dekorasyon uyumuna önem vermeniz gerekiyor. Aynı aile grubuna ait olan üç ana renk arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca tek bir farklı renk seçerek bunu da küçük aksesuarlarda değerlendirebilirsiniz. Bu sebep ile seçim yaparken renk detayı oldukça önemlidir.
  • Kumaş seçiminde kolay silinebilen ve leke tutmayan tercihe yer vermeniz kullanım rahatlığı sağlayacaktır.
  • Satın alacağınız oturma grubunuzun fonksiyonel çözümler sunması sizin için önemli ise bu göre karar vermeniz ve bu tür ürünlere yönelmeniz sonrasında pişman olmamak için önem taşır. Eğer geniş bir aileye ya da kalıcı misafire fazlası ile yer veriyorsanız yatak olabilen seçimleri tercih etmeniz önerilir.
  • Satın alacağınız ürünün fiyatı da seçimde dikkat edilmesi gereken detaydır. Benzer ürünler ile karşılaştırarak ürüne fazla para vermemek için araştırma yapmanız önerilir.

Yorum Ekle