Güney Kore’de Görülmesi Gereken Yerler

Türkiye için önemli bir yere sahip olan dünya ülkelerin başında Güney Kore gelir. İki ülkenin dostluğu çok eski yıllara dayandığı gibi bu durum ilelebet devam edecektir. Uzakdoğunun bu şirin ülkesi teknolojinin başkenti olduğu gibi modern mimari yapısı ve sosyal ortamları ile insanların ömründe bir kere dahi görmesi gereken yerdir.

kore

kore

Dünyanın en modern şehirlerinin yer aldığı Güney Kore’de görülmesi gereken tarihi ve turistik yerlerin başında Kore Savaşı Anıtı vardır. Çok etkileyici güzelliğe sahip bu eser, mutlak görülmesi gereken Güney Kore için çok önemli bir yapıdır. Güney Kore’de görülmesi gereken ikinci yer ise dolsan köprüsüdür.

Kardeşliğin ve Huzurun Ülkesi Güney Kore

Yeosu ve Dolsan adalarını birbirine bağlayan Kore’nin en önemli köprüsüdür. Güney Kore’de görülmesi gereken üçüncü önemli tarihi yer, sareung anıt mezarıdır. Joseon Krallığı döneminde kraliçe Jeongsun adına yaptırılmış anıt mezar, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine eklenmiştir.  Güney Kore’nin başkenti olan Seul’u yüksekten görmek ve fotoğraf çekmek istiyorsanız, Ingwansang Dağına çıkmalısınız.

şelale

şelale

Şehri kuş bakışı olarak izleme imkanı sunan bu eşsiz güzellikteki yer, keyifli zaman geçirmenizi sağlar.  Güney Kore’de yaşayan insanların önemli bir bölümü  şehirde yaşar.  Güney Kore’nin geçmişten günümüze kadar yenilikleri görmek isteyen yabacı turistler Andong Hahoe Köyüne götürülerek bölgesel olarak  geçmişten günümüze kültürü anlatılmaktadır. Yapılacak ziyaretlerin diğer adresleri ise Sambuyeon Şelalesi ve Gochang Dolmen müzesi görülmesi ve gezilmelidir.

Yorum Ekle