Küçük Alan Dekorasyonunu İçin Önemli Fikirler

Küçük daireler oldukça sıkıntılı ir dekorasyonu yaratabiliyor. Özellikle bu alanlar için alınan eşyaların büyük gelmesi sonucunda sıkışık bir ortam ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebep ile küçük daire dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktalara önem vermeniz önerilir. Böylece daha ferah ve daha yaşanılabilir bir alan yaratırken şık bir dekorasyona da imzanızı atabilirsiniz.

küçük alan

küçük alan

Neler Yapılabilir?

Öncelikle küçük bir mutfak, salon, oturma ve yatak odasına sahip olduğunuz için satın alacağınız eşyaların bu alan ile uyum gösterecek şekilde olmasına dikkat etmeniz önerilir. Özellikle fonksiyonel özelliğe sahip olan ürün alımlarına dikkat ederek daha geniş bir alan hissi yaratabilirsiniz.

Bunun yanında küçük alanlarda duvar ve zemin renginin açık renk olması da ferah ve geniş bir alan etkisi yaratmanıza destek olacaktır.

Mobilya alımlarınızda şeffaf ya da cam eşyalara yer vermeniz ortama hem hafiflik hem de derinlik yaratacaktır. Şeffaf sandalyeler, cam masa gibi fikirleri salon ya da mutfağınızda yer verebilirsiniz.

küçük ev

küçük ev

Işık özellikle küçük alanlar için son derece önemlidir. Gün ışığından faydalanacağınız cam kenarlarını açık bırakmanız mümkünse oturma alanınızı bu alana kaydırmanız daha iyi bir etki yaratacaktır. Bunun yanı sıra gün ışığının olmadığı zamanlar içinde farklı köşelerden gelen aydınlatmalarda alanı daha geniş hissetmenize destek olacaktır.

Mutfak, banyo, oturma odası ve yatak odasında belli saklama alanları yaratarak daha düzenli bir alan yaratabilirsiniz.

Yorum Ekle