Saçlarınız Çabuk Yağlanıyorsa Dikkat

Genetik nedenlere, regl dönemindeki hormon düzensizliklerine ya da hamileliğe, strese ve fazla yağlı yemek tüketimine bağlı olarak saçları hızlı bir şekilde yağlanır.  En önemli sebebi genetik sebepler olarak saptansa da yağlı saç birçok kişide görülen bir durum. Yağlı saçlara sahip kişilerin saç bakımına ayrı bir önem ve özen göstermesi gerek. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza saçları çabuk yağlanan kişilere yönelik bazı bilgiler vereceğiz. Dolayısıyla bu yazımızı sonuna kadar mutlaka okumalısınız.

uzun saç

Yağlı Saçlara Son

ilk önerimiz elma sirkesi kullanmanız. Bir bardak su içerisinde 3 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve şampuanınızla saçlarınızı yıkadıktan sonra  durulama suyuna  bu suyu karıştırın saçlarınızda birkaç dakika elma şırası eklediğiniz bu su  beklesin  daha sonra soğuk su ile tekrar durulayın Eğer bu işlemi iki veya üç kere haftada tekrarlarsanız  Sonucu  sizde fark edebilirsiniz

Ayrıca aloe vera jel ile yapılan  doğal karışımı da kullanabilirsiniz.  Bir bardak şampuan içerisine  bir yemek kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı taze aloe vera jeli ekleyerek karıştırın. Bu şampuan ile saç diplerinize masaj yapın ve birkaç dakika bekleyin. Daha sonra saçlarınızı yıkayıp soğuk su ile iyice durulayın. Eğer günlük olarak bu işlemi tekrarlarsanız olumlu sonuçlar alabilirsiniz saçlarınızın çok çabuk yağlanmasını istemiyorsanız saç kreminin diplerinize değmemesine dikkat edin.

Yorum Ekle