Saçları Canlandıran ve Parlatan Kür

Saçların bakımsız görüntüsü onların kuru, yıpranmış ve cansız görüntüye sahip olması ile ortaya çıkar. Saçların sürekli olarak kuaför işlemlerine maruz kalması, yanlış şampuan seçimi, yazın güneş, deniz tuzu ve havuz kloruna maruz kalması kışın ise soğuk hava sebebi ile yıpranırlar. Onların yenilenmesi ve kendilerini daha iyi toparlamaları için bakıma ihtiyaçları vardır. Birçok kozmetik markasının sunduğu ürünlerden faydalanarak bakım uygulamalarına yer açabilirsiniz. Fakat doğal bir kür tercih ediyorsanız tamamen ev yapımı olan uygulama ile canlılığı geri kazandırmanız mümkün.

Saç Canlandıran Kür

Saç canlandıran kür uygulaması için ihtiyacınız olan malzemeler sadece karbonat, sirke ve sudur. Karbonatın ev temizliğinden cilt bakımına kadar birçok alanda önemli işler başardığını ve doğal bir ürün olduğunu hemen hemen herkes biliyor. Saç bakımında ve saç canlandırmasında da karbonatın mucizesinden yararlanmanız mümkün.

Bir bardak suyun içine 1 çay kaşığı kadar karbonatı ilave edin. Su ile karbonatı içice eritin. Sonrasında ise bu suyu saç köklerinize uygulayın. Yaklaşık beş dakika kadar karbonatlı su karışımını saçınızda bekletin. Akabinde bir bardak suya bir yemek kaşığı sirkeyi ekleyin. Bu karışım ile de saçlarınızı durulayın.

Uygulama sonrası saçlarınız her zamankinden daha sağlıklı ve canlı gözükmenin yanı sıra kolay kirlenmeyen ve kepek oluşumu olmayan saçlara kavuşmanızı da sağlayacaktır. Uygulamayı ihtiyaç duydukça yapabilirsiniz.

Yorum Ekle