Evinizi Boyarken Bu Renklerden Kaçının

Yapılan araştırmalar sonrasında da görülebileceği üzere renklerin insan hayatındaki yeri oldukça fazla. Böyle olunca yalnızca kullanılacak olan kıyafetlerde değil aynı zamanda evlerde de doğru renkleri kullanmak önem taşıyor. Yanlış renklerde yapılacak olan renk seçimleri, insanların evlerinde kendilerini kötü hissetmelerine neden olabiliyor.

Şeftali

Bundan yaklaşık olarak 50 60 sene öncesinde çok moda olan şeftali rengi, günümüzde artık demode hale gelmeye başladı. Şeftali tonları her ne kadar kıyafetlerde feminen bir görünümün ortaya çıkmasını sağlıyor olsa da duvarlarda kullanılması halinde enerjiyi düşürebiliyor.

boya yapmak

boya yapmak

Gelincik Kırmızı

Oldukça canlı ve parlak bir renk olan gelincik kırmızısı, kişilerde öfkenin uyandırılmasına ve saldırganlığa sebep olabiliyor. Bundan dolayı evlerde bu rengi kullanmamak önemli ancak illa ki kullanılmak isteniyorsa, ön kapı bunun için ideal olacaktır.

Alev Sarısı

İlk bakışta güneş ışığını çağrıştıran bu renk ve tonları; genel olarak iç mekanlarda kullanıldığı takdirde kişilere hayat dolu ve mutlu bir enerji oluşturuyor. Ancak evin genelini bu renge boyamak, anksiyete ve stresin oluşmasına neden olabiliyor.

evi boyamak

evi boyamak

Pastel Pembe

Normalde moda ve dekorasyon dergilerinde oldukça güzel bir görünümün oluşmasına yardımcı olan pastel pembe renk, yatak odalarında kullanımından kaçınılması gereken renkler arasında yer alıyor. Pastel ve kirli tonlar; mekanda bulunan parlaklığı ve canlılığı ortadan kaldırır.

Kahve ve Yeşil

Bu iki rengin karışımı olan renk uzmanlar tarafından oldukça karamsar olarak tanımlanıyor. Evde bu rengin kullanımı ortamın karamsar ve cansız bir hale gelmesine neden olacaktır.

Yorum Ekle