Mutfaklar için Köşe Takımı Fikirleri

Mutfağı daha ferah ve hareketli gösteren köşe takımları ile mutfağınızın havasını değiştirebilirsiniz. Mutfağınızın genişliğine göre farklı köşe takımları ile mutfağınıza konforu getirebilir ve mutfağınızda zaman geçirirken sıkılmazsınız.

köşe takımı modeli

köşe takımı modeli

Mutfağınıza Köşe Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfağınızın genişliğine göre hazır satılan köşe takımlarını seçebileceğiniz gibi kendi zevkinize uygun olan tasarımlarımlarla da mutfağınıza canlılık sağlayabilirsiniz. Sedir ya da bank üzerine minder yerleştirerek de farklı bir köşe takımı yaratabilirsiniz. Köşe takımı seçerken renklerine dikkat etmeli ve mutfağınıza uygun renk tonlarını seçmelisiniz. Mutfağınız gün ışığını az alıyorsa, renk tonlarını açık seçmeli ve mutfağı daha ferah göstermelisiniz.

Köşe takımlarının bir özelliği alandan da yer kazanmanızı sağlar. Mutfağınıza farklı stil getirmek istiyorsanız duvar köşelerine de ince raflar koyabilir ve köşe takımı ile bütünlük sağlayabilirsiniz. Sergilemek istediğiniz minik objeler için her zaman ince raflar idealdir.  Aydınlatmaya da özel önem vermeli ve köşeleri vurgulamak için sarkıt veya aplik kullanmalısınız.

mutfak dekorasyon fikirleri

mutfak dekorasyon fikirleri

Rahat ve kullanışlı olması çok önemli olduğu için köşe takımı seçerken konfora da önem vermelisiniz. Günün çoğu bölümü mutfaklarda geçtiği için mutfağı sadece yemek pişirilen yer olarak görmemelisiniz. Seçilen köşe takımlarına renkli minderler yerleştirerek mutfağın daha hareketli hale gelmesini de sağlayabilirsiniz. Mutfak dolapları, perdeleriniz, mutfağın duvar rengi de önemli ayrıntı olup, satın alacağınız köşe takımının rengine karar vermenizi sağlar.

Yorum Ekle