Doğal Cilt Bakımı

Kişinin derisi hangi yaşta olursa olsun, diğer organlarını koruyan, kalkan vazifesi gören bir yer. O yüzden de cilde asgari özen gösterilmesi gerekiyor.

Kişi her yaşta, yaşının gereklerine uygun bir biçimde doğal cilt bakımı ve/veya diğer bakım yöntemlerini uygulayarak cildini korumak zorunda.

Biz bu yazı da tam da doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

cilt bakımı

cilt bakımı

Kimi Öneriler

Size elma sirkesi desek doğal cilt bakımı ile ne alaka diyebilirsiniz ama aslında elma sirkesi doğal cilt bakımı için harika olan bir ürün. Zira düzenli ve doğru kullanım ile cilt üzerinde oluşan lekelerin giderilmesini sağlıyor, ilerleyen yaşlarla beraber ortaya çıkan kırışıklıkların ortadan kalkmasını sağlıyor, içeriği itibarıyla akne ve sivilceler ile etkin bir biçimde savaşıyor dahası tüm bunlara ilaveten cildi toksinlerden arındırırken, ciltte yağlanmayı önlüyor.

Gelelim şimdi de bir diğer doğal cilt bakımı için öneriye, bu da aslında oldukça basit saf maden suyunu içmenin elbette çok ciddi faydaları var ama banyo yaptıktan sonra cilt saf maden suyu ile yıkandığında cildi ferahlatıyor, kırışıklıklar ile etkin bir biçimde savaşıyor, cildin pürüzsüzlük kazanmasına yardım ediyor, cildin doğal nem dengesini koruyor, cildi tüm çevresel olumsuz koşullardan arındırıyor, cildi güçlendirir iken, gözeneklerin sıkışmasını sağlıyor.

cilt kremi

cilt kremi

Gül suyunu da atlamamalı bu yazıda. Ama burada dikkat edilmesi gereken konu saf gülsuyu olması. Piyasada çok sayıda gül suyu satılıyor ama bunların çoğu saf olamıyor. Hem gül suyunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Sağlam bir makyaj temizleyici, cildi arındırıcı ve de mükemmel bir nemlendirici. Tüm bunların yanında cildi pamuk gibi yaptığını da unutmamalı.

Yorum Ekle