İlk Motosiklet Nasıl Seçilir?

İlk motosikletinizi almak bir merasimdir, bu, cesareti (kimine göre deliliği) seçtiğinizi ve hareket halindeyken özgürlüğe doğru gittiğinizi gösterir. Hayatınızın geri kalanında devam edecek bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyorsunuz, tarifsiz heyecan ile birlikte bir ton para harcayacaksınız. Bu büyük adıma karar vermeden önce bilmeniz gereken şeyler için işte önerilerimiz:

  • Motosiklet Dersi Alın

Trafikte motosiklet kullanmanız için zaten bir ehliyet almanız ve bunun için zorunlu eğitimlere katılmanız gerekir. Şayet, kısa sürede daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız, size eğitim vermekten çok hoşnut olacak özel eğitmenleri veya gönüllü motosiklet tutkunlarını, dernek veya kulüplerden bulabilirsiniz.

motor

motor

  • Dersinize Çalışın

Motosiklet dersinizde, motosiklet stilleri hakkında, kabaca bilgiler verilir. Şimdi, seçtiğiniz arenada marka ve modellerin hangisinin en iyisi olduğunu bulmanız gerekir. Bir motosiklet satın alıp,  bir ay sonra arka bahçeye gömmek zorunda kalmamak için araştırmaya ve aramayı daraltmaya başlayın.

  • Basit Düşünün

İlk motosikletiniz için ucuz, kullanışlı ve güvenilir bir şey almak en iyisidir Yalnız, ilk motosiklet göstermek için değil, öğrenmek için bir şanstır. Tecrübesiz bir motorcuyken hava yapmaya giderseniz maliyetler artar ve paranız boşa gider. Kullanılmış bir bisiklet ile daha az değerli olan yeni bir masrafı telafi etmek daha kolaydır.

motosiklet

motosiklet

  • İdeal Motor Seçimi

Koltuk Yüksekliği: Yeni bir motosiklet kullanma deneyimi için en önemli nokta, her iki ayağınızı da yere dikme yeteneğidir.  Askıya alıp yere dokunabilirseniz, tam kontrol altındasınız demektir. Unutmayın ki araç mükemmel uymuyorsa bile, oturağı değiştiren, çıkıntı, ayak bileği vb. bir dizi aksesuar mevcut.

Ağırlık:  Genellikle ağır motosikletler daha performansa sahiptir, bu da daha büyük motorlar demektir. Motosikletin ağırlığını yönetmek, ilk başta zor olabilir, ama gerçekten hissetmek en iyisidir. Ne kadar ağır hissettiğinize göre, sürmekte olduğunuz makine hakkında emin oluncaya kadar test yapılmalıdır.

Yorum Ekle