Kolayı Nerelerde Kullanabiliriz?

İçecek olarak sıklıkla tükettiğimiz kola aslında birçok durumda işe yarayan bir içecektir. Kolanın hiç bilmediğiniz belki de hiç duymadığınız bazı faydaları ve kullanımları mevcuttur. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucular için sağlığınıza zarar veren kolanın hayatımızı kolaylaştıran bazı etkilerinden bahsetmek istedik.

kola

kola

Kolanın hiç Bilmediğiniz Kullanımları

Kolayı saçlarınıza uyguladığınızda saçlarınızın daha parlak ve dalgalı bir hale gelmesini sağlayacaksınız. Kuru ve kırılgan bir saça sahip iseniz kola sayesinde saçlarınız eskisinden daha canlı olabilir. Yapmamız gereken saçlarınızı kola ile ıslattıktan sonra şampuanla yıkamak. Eğer saçınıza bir sakız yapıştı ise bir miktar kola döktüğünüzde ve biraz beklediğiniz de sakızı rahatça çıkarabileceksiniz.

kola nerelerde kullanılabilir

kola nerelerde kullanılabilir

Yine kola sayesinde saç renginizi açabilirsiniz. Ayrıca kola içerisinde kimyasal olmayan şeker şurubu olduğu için zararlı olan böcekleri öldürüyor. Bir diğer faydası ise kaşıntıya geçirmesidir. Eğer Böcek ısırığı kaynaklı bir kaşıntı var ise pamuğa dökün ve bu bölgeye sürün.

Son olarak kullanın yağ çözücü özelliği olduğunu söylemeliyiz. Çünkü içinde asit ve kafein mevcut. Yağlı bulaşıklarınızı kola ile yıkayabilirsiniz. Daha sonra normal su temizleyin.

Yorum Ekle