Orkidenin Renklerine Göre Anlamları Nelerdir?

Son yıllarda ülkemizde orkideye olan ilgi daha da artıyor. Çiçeğini uzun süre sergileme özelliğine sahip olan orkideler hem sevgiliye hem hastaya hem iş tebriğine gönderilebilen çiçek çeşitleri arasında yer alıyor. Ortak bir gönderim değerine sahip olan orkide çiçeklerinde Kütahya Çiçekçi sizlere farklı aranjman seçeneklerini sunuyor. Kütahya Çiçekçi aynı zamanda farklı orkide renklerini bulabileceğiniz ve buna göre gönderimlerinizi anında gerçekleştirebileceğiniz bir adres olma özelliğine de sahiptir.

Orkide seçimi yaparken her ne kadar görüntüsüne ve aranjman kalitesine dikkat etseniz de rengine göre de tercih yapmanız önerilir. Renklerine göre orkideler farklı anlamları içeren çiçek çeşididir. Renklerine göre anlamalarını öğrenerek buna göre gönderimlerinizde hangi rengi kim için tercih edeceğinize karar verebilirsiniz.

Beyaz Orkide

Beyaz orkide saflığı, zarafetti ve berrak güzelliği ifade eder. Aynı zamanda evleneceğiniz bayana da beyaz orkide göndererek mutlu etmeniz mümkün.

orkide-gulleri

Sarı Orkide

Ülkemizde oldukça nadir olarak bulunan sarı orkide sıcaklığı ve samimiyeti ifade eder.

Fuşya Orkide

Fuşya rengine sahip orkideyi arkadaşlarınızın yeni iş tebrikinde ya da buna benzer gönderimlerinizde yer verebilirsiniz. Kardeşliği temsil ederi

Mor Orkide

Mor orkide birçok yerde bulunabilmesinin yanı sıra asaleti temsil etmesi ile bilinir. Sevgiliye ya da arkadaşa mor orkide göndermeniz mümkün.

Mavi Orkide

Mavi orkide nadir olarak bulunur ve aşkların en büyüğü anlamına gelmektedir.

Yorum Ekle