Paslanmaz Boru İstanbul

Paslanmaz boru İstanbul üretim hizmetleri yapı ve inşaat sektörü başta olmak üzere sayısız alanda kullanılan bir tesisat malzemesi haline gelmiştir. Paslanmaz boru çeşitleri; dikişli ve dikişsiz olmak üzere iki farklı şekilde üretim aşamasından geçer. Dikişli paslanmaz boru; genellikle süs amacı ile kullanılırken bu paslanmaz boru çeşitleri kendi arasında HF ve TIG kaynaklı olmak üzere yine ikiye ayrılır. 

Paslanmaz Boru İstanbul

Dikişli boru çeşitleri, dekorasyona yönelik kullanılsa da aynı zamanda yüksek basınca sahip proseslerde kullanımı yaygın olur. Dikişsiz paslanmaz boru çeşitleri; üretim yöntemleri gereği basınca daha fazla dayanıklılık gösteren malzemelerdir. Dolayısıyla da aşırı yüksek basınca sahip boru hatlarında dikişsiz boru tercihi yapılır. 

Paslanmaz Boru Üretimi

Paslanmaz boru İstanbul üretimi, adından da anlaşılacağı üzere paslanmayan ve uzun yıllar kullanım ömrü olan çelik malzemesinden yapılır. Üretim şekillerine bağlı olarak iki farklı paslanmaz boru modeli vardır. Bunlardan birisi dikişsiz yani diğer adıyla çekme paslanmaz borudur. Tek parça üretilen dikişsiz boru; dayanıklılığı üst seviyede olan ve kullanıcıların beklentilerini kullanım aşamasında en üst seviyede karşılayan bir tesisat malzemesidir. 

Dikişli yani diğer adıyla kaynaklı boru üretimi; adından da anlaşıldığı gibi kaynak ile eklenerek üretilen paslanmayan borulardır. Önce düz levha olarak üretilir sonrasında ise bu levhalar yuvarlanarak boru haline getirilir ve kaynak ile birleştirilir. Dayanıklılık ve mukavemet özelliği dikişsiz paslanmaz boruya göre biraz daha düşüktür. 

Paslanmaz Boru Nerelerde Kullanılır?

Paslanmaz boru İstanbul tesisat malzemeleri, üretildiği çelik malzemesinin direnç ve dayanıklılık özelliğini taşıdığından ayrıca paslanmaya karşı dirayetli olduğundan geniş kullanım alanına sahiptir. Paslanmaz boru ürünleri en fazla; ilaç sanayisinde, Petrokimya sanayisinde, mutfak dekorasyon alanında, kentsel dönüşüm esnasında gider çalışmalarında, uçak ve gemi yapımında tercih edilir. 

Türkiye’de olduğu kadar dünya genelinde de kullanımı yaygın olan paslanmayan boru malzemesinin kullanım alanlarının bu denli yaygın olmasının temelinde üretimde kullanılan çelik alaşımının paslanmaya, basınca ve darbelere karşı yüksek dayanıklılık göstermesi yatar. Paslanmaz boru ile ilgili daha detaylı bilgileri https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-boru adresini ziyaret ederek alabilirsiniz. 

Yorum Ekle