Semaver Rezistansı Modelleri

Rusça dilinde yer alan “sama” ve “varit” kelimelerinden türeyen ve anlamı, “kendi kendine kaynayan” olan semaverlerin ilk dönemlerde üretilen modelleri silindirik bir hazneye sahipti ve suyun kaynatılmasını temel alarak çalışıyordu. Günümüzde ise semaverler artık elektrik ile ısıtılabilen ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumda ise semaver rezistansı modellerine büyük bir ihtiyaç söz konusu oluyor.

Semaver Rezistansı Boyutları

Semaver rezistansı modelleri çember, kare, helezon ya da spiral şekilde yaygın olarak karşımıza çıkıyor. Tasarımlar kişilerin ihtiyaçları ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Rezistans seçeceğiniz zaman en fazla dikkat etmeniz gereken nokta ise direnç olmalıdır.

Semaver rezistansları günümüzde 500 watt ile 2750 watt arasında farklı direnç birimleri ile çalışmaktadır. Direnç değerinin yükselmesi aynı zamanda işlevsel özelliklerin artmasını da sağlar. Daha yüksek ısılar üretilebilmesi için direncin artması gerekebilir. Sıcaklığın aralıkları ise devrenin voltaj ve akım gereksinimlerini doğrudan etkilerken aynı zamanda termal ve gürültü gibi faktörler de tasarımda seçilecek olan direnç değerlerini etkiler.

semaver-rezistans

Kaç Çeşit Semaver Rezistansı Var?

Karbon rezistanslar, metal film rezistanslar ve tel sarma rezistanslar semaverler için tercih edilebilecek olan rezistans modelleri arasında yer almaktadır.

Ser Rezistans firması semaverler için tüm gerekli semaver rezistansı ürünlerini bulabileceğiniz özgürlüğü sizlere sunuyor. Firmanın geniş kapsamlı ürün yelpazesine göz atarak aradığınız ürünü bulabilir ve işletme maliyetinizi enerji tasarrufu elde ederek düşürebilirsiniz. Ser Rezistans firmasına https://www.serrezistans.com/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle