Evlilik Bağlarınızı Güçlendirmenin Püf Noktaları

Evlilik hayatınızın ilk günkü kadar heyecanlı olmadığını düşünüyorsanız ve rutinleşmeden oldukça sıkıldıysanız dikkat edeceğiniz bazı noktalar sayesinde ilk günkü gibi olmasa da mutlu ve heyecanlı bir evliliğe sahip olmanız mümkün.

Evliliğinizin Rutinleşmesini Engelleyin

Evliliğinizi sıkıcı bir rutinden kurtarmak istiyorsanız bazı değişiklikleri göze almalısınız. Daha önce eşiniz ile hiç denemediğiniz aktiviteler denemeye başlayın. Ufak tatil planları yaparak zamanınızı daha aktif geçirmeye çaba gösterin.

evliliğinizi güçlendirin

evliliğinizi güçlendirin

Eşiniz akşam eve geldiğinde ona gün içerisinde neler yaptığını, neler yaşadığını, nasıl hissettiğini sorarak ona ve yaşadıklarına karşı olan ilginizi belli edin. Daha iyi anlaşmaya ve daha sık sohbet etmeye başlayacağınızı gözlemleyeceksiniz.

Herhangi bir sorununuz olduğunda içinize atıp sorunları ertelemeyin. Bu sorunların daha da büyümesine sebep olacaktır. Hatta ileride daha büyük sorunların oluşmasında da sebep olabilir. Bu sebeple sorunları tartışmaktan asla çekinmeyin. Birlikte daha kolay çözüm yolları bulabilirsiniz. Bu tartışmaları gerçekleştirirken kavga ve küslük odaklı değil çözüm odaklı olursanız bağlarınız güçlenir. Aksi takdirde ilişkinizde daha büyük sorunlar oluşabilir.

evlilik

evlilik

Birlikte çeşitli aktiviteler gerçekleştirerek daha aktif ve eğlenceli vakit geçirmeye çalışın. Örneğin birlikte spor yaparak hem sağlığınız için güzel bir adım atar hem de birlikte aktif olarak zaman geçirmiş olursunuz.

Eşinizin arkadaş çevresiyle iyi geçinmeniz evliliğiniz açısından oldukça önemli. Arkadaşlarıyla vakit geçireceği zaman ya da arkadaşlarını eve davet edeceği zaman sorun çıkarmanız aranızın açılmasına ve soğuk rüzgarlar esmesine sebep olabilir. Bu sebeple anlayış bir eş olmak her zaman için en iyisi olacaktır.

Yorum Ekle