Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınların geneli ve güzelliğine düşkün olan varlıklardır. Bu noktada makyajda birçok bayanın vazgeçilmezleri arasındadır. Her gün yaptığımız makyajı hangi sıra ile yapmamız gerektiğini biliyor musunuz? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza makyajın hangi sıra ile yapılacağından söz etmek istedik.

makyaj yapmak

makyaj yapmak

 Doğru Makyaj Sırası

En doğru ve size yakışan makyajı yapabilmek için doğru adım ile makyaja başlamanız gerekir. Her şeyden önce yüzünüzü temizlemeli ve bir nemlendirici krem ile nemlendirmelisiniz. Daha sonra eğer isterseniz bir güneş kremi sürebilirsiniz. Makyajının daha sabit kalmasını isteyenlere makyaj bazı önerilebilir. Tüm yüzünüze küçük bir miktar makyaj bazı uygulamalısınız. Daha sonra kapatmak istediğiniz kusurları kapatıcı ile kapatın. Göz altı morlukları ve çilleri de bu şekilde kapatabilirsiniz. Bu işlemin ardından yüzünüzün fondöten ile aynı renkte olmasını sağlayın.

makyaj

makyaj

Kaşlarınız içinde boşluklar varsa bunu kaş kalemi ile doldurun. Eğer kullanacaksanız göz farı nasıl uygulayın ve eyeliner sürün. Son olarak rimeli sürerek göz makyajınızı sonlandırabilirsiniz. Dudaklara gelirsek  dudak kalemi yardımı ile kenarlarını çizin  ve rujunuzu üzerine sürün. Eğer isterseniz sadece dudak kalemiyle daha kalıcı dudak elde edebilirsiniz

Yorum Ekle