Mevsiminde Toplanmış Sebzelerden Organik Konserveler

Mutfakların taze meyve ve sebzelerden sonra vazgeçilmezi, son yıllarda organik tarımın ve de organik tarım ürünlerinin yaygınlaşması ile organik konserveler olmuştur. Özellikle yorgun zamanların en büyük kurtarıcısı konserveler; DoğalAvm farkıyla zamanında, mevsiminde toplanmış sebzelerin konserve haline getirilmesi ile tüketicilerle buluşmaktadır.  Organik konservelerin diğer konservelerden farkı;

  • Organik tarım şartlarına uygun biçimde yetiştirilmiş ve de mevsimine uygun şartlarda büyüyen sebzelerin, hiçbir kimyasal madde kullanılmadan konserve haline getirilmesi,
  • Tercih edilen konserve çeşidindeki sebzenin besin değerinde hiçbir şekilde düşüş olmaması,
  • Diğer konserveler gibi kullanım ve uygulama kolaylığına sahip olması, şeklinde sayılabilir.

Tüm organik ürünleri bünyesinde barındıran, adeta devasa bir organik pazar olan DoğalAvm sitesindeki https://www.dogalavm.com/konserveler-ve-salcalar  bölümden, en uygun fiyatlara organik konserve ve salçalara sahip olunabilmektedir.

Organik Salça

Pek çok farklı büyüklükte ve miktarda bulunan organik salçalar; tombul domateslerin en tatlı olduğu dönemde, tam mevsimde hasat edilerek hazırlanır. Yaz aylarında hasat edilen domatesler; ilk önce güzel bir biçimde sağlık koşullarına uygun olarak temizlenir, çekirdeklerinin ayrılmasına yarayan özel makineler sayesinde domatesin çekirdeklerin ayrılması işlemi de yapılır. Ardından herhangi toz, kir ya da dış etmenlerden gelebilecek zararlı maddelerden uzak bir ortamda güneşe serilir. Salça kıvamına geldikten sonra yine steril ortamlarda salçalar, miktarlarına göre kavanozlanır. Kavanozlanan salçalara son olarak çok az kaya tuzu ilave edilerek vakumlanması ve de sofralarla buluşması sağlanır.

Organik Konserve Ürünleri

DoğalAvm sitesi organik konserveler için ziyaret edildiğinde; organik domates salçası, organik biberli salça, organik tatlı biber salçası ve organik ketçap ürünlerine ve de bu ürünlerin çeşitlerine göz atılabilir. Organik konserve ve salçalar için DoğalAvm sitesi ziyaret edildiği zaman;  tamamı % 100 doğal ürünlerden oluşan meyve ve sebze, kuruyemiş, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, un ve unlu mamüller, kahvaltılık ürünler, temel gıda ve bakliyat çeşitleri, bebek ürünleri, kozmetik ürünleri, ev bakım ürünleri ve de mutfak araç – gereçleri kısmı da mutlaka ziyaret edilmelidir. Sağlıklı yaşam için en uygun fiyatlardaki organik ürünler DoğalAvm’de sizleri bekliyor.

Yorum Ekle