En İyi 5 Yaşlanma Karşıtı Şifalı Ot

Yaşlanma doğal bir fenomendir, ama kimse onunla karşılaşmak istemez. Ancak, piyasadaki her ürün en iyi ürün olduğunu iddia eder ve sonunda hangisine gideceğinizi bilemezsiniz. Her ne ise, bir şey kesin; gösterdikleri sonuçların çoğu uzun sürmez. Peki, ne yapılabilir? İşte doğal çözüm: bilimsel olarak ispatlanmış, en iyi 5 yaşlanma karşıtı şifalı ot!

zerdeçal

zerdeçal

  • Gotu Kola: Hindistan, Güney Afrika, Endonezya ve Çin gibi ülkelere ait şifalı bir bitkidir. Geleneksel olarak antienflamatuar-iltihap önleyici özellikleri için kullanılır, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur ve sağlıklı bir cilde kavuşmasını sağlar. Bu harika bitki, yaşlandıkça artan zihinsel düşüşü uzak tutmak için etkili bir toniktir.
  • Gingko: Koruyucu ve anti yaşlanma özellikleri ile çağlardan beri hayranlık uyandıran yemiştir. Yaşlanmanın erken belirtileri ile mücadele eder. Aynı zamanda vücudunuzdaki organları, özellikle de gözleri ve beyinleri oksijenle besleyen kılcal damarları güçlendirir.
yaban mersini

yaban mersini

  • Ginseng: Asya ve Amerika’da çok popüler olan bitki anti-aging özellikleri ile iyi bilinir. Ginseng içeriğinde yaşlanma gücünüzü arttırmanıza yardımcı olan Adaptogen’dir. Hücre yenilemenin yanında yüksek tansiyon ve stres için de birebirdir.
  • Zerdeçal: Çok yönlü bir baharattır. Çeşni olarak tüketilmesi dışında şifa ve cilt bakım özellikleri nedeniyle binlerce yıldır kullanılan en iyi yaşlanmayı önleyici şifalı otlardan biridir. Anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar zerdeçalda bulunan “Curcumin”, sarı renginden ve yaşlanma karşıtı özelliklerinden sorumludur.
  • Yaban mersini: Antioksidan deposudur, kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur ve ciltteki lekeleri azaltır. Ayrıca, hücre üretimini, özellikle gözlerindeki ışığa duyarlı hücreler olan rhodopsins’i zenginleştirir. Ayrıca kataraktları önler ve vücudundaki kolajenleri sağlıklı ve güçlü tutar.

Yorum Ekle